Екс-міністр внутрішніх справ України, лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко просить своїх прихильників не проводити масові акції біля будівлі Апеляційного суду Києва, який найближчим часом розгляне його скаргу на продовження терміну утримання під вартою. Про це у вівторок, 22 лютого, повідомляє прес-служба партії.
"Днями Апеляційний суд Києва розглядатиме мою скаргу на продовження терміну утримання мене під вартою у Лук'янівському СІЗО ще на два місяці. Це засідання суду для мене дуже важливе, оскільки від нього буде залежати, вийду я на свободу зараз або залишуся за ґратами на невизначений термін", - цитує прес-служба лист Луценка з Лук'янівського СІЗО.
Він очікує "неупередженого" рішення суду: "Я дуже сподіваюся, що цього разу судді приймуть рішення неупереджено, виважено і з чітким дотриманням законів".
"Саме тому я звертаюся до всіх своїх прихильників з проханням не організовувати під стінами Апеляційного суду масових акцій, які могли б загострити ситуацію навколо цього засідання - я зацікавлений, щоб судді підійшли до розгляду справи виважено і могли прийняти рішення у спокійній обстановці", - звертається Ю.Луценко.
Він також просить утриматися від тривалих мітингів біля Апеляційного суду з урахуванням складних погодних умов: "Подбайте про своє здоров'я, адже я впевнений, що дуже скоро всім нам сили знадобляться для активної політичної боротьби з діючим режимом".
У той же час політик не відмовляється від підтримки українців і висловлює їм подяку. "Знаю, що на мій захист вже зібрано мільйон підписів у різних куточках України. Я вдячний всім і кожному за цю підтримку - вона дуже важлива для мене зараз".
Луценка було затримано 26 грудня 2010 року. Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Йому пред'явлено остаточно звинувачення у скоєнні злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб), частиною 3 статті 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), частиною 3 статті 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що спричинило істотну шкоду правам громадян, здійснене працівником правоохоронного органу).