Луценко може бути визнаний єдиним в Україні «в'язнем совісті»

Поділитися
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко може бути визнаний єдиним в Україні «в'язнем совісті», заявив на прес-конференції в Харкові правозахисник Євген Захаров.

На думку Є. Захарова, справа екс-міністра нагадує переслідування радянською владою дисидентів - немає ніяких правових підстав для утримання Ю. Луценка під вартою, а всі правові аргументи на свою користь, які висував екс-міністр, були проігноровані судом. Правозахисник зазначив, що це є порушенням п'ятої статті Європейської конвенції прав людини, повідомляє прес-служба «Народної самооборони».

«Юрій Луценко утримується під вартою лише для того, щоб не дати йому висловлювати свою точку зору щодо своєї справи і про те, що в країні відбувається. І це пишеться чорним по білому у рішеннях суду. Саме ця ознака і є фактично основною, щоб визнати в'язнем совісті», - сказав Є. Захаров.
Людину «в'язнем совісті» може визнати правозахисна організація «Міжнародна амністія». Відповідно до визначення цієї організації, в'язень совісті - це людина, яка перебуває під вартою або ув'язнена через мирне висловлювання своїх політичних, релігійні або наукових поглядів.
Нагадаємо, що Ю. Луценко був схоплений біля свого будинку співробітниками СБУ п'ять місяців тому і відтоді знаходиться у в'язниці. Він звинувачується відразу за кількома статтями. При цьому йому інкримінують заподіяння шкоди державі на 970 тис.грн.
27 травня Ю. Луценко заявив, що йому вже підготовлений вирок суду у вигляді 8 років позбавлення волі.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі