Лукашенко погрожує сусіднім державам «Чечнею на Заході»

Поділитися
Президент і головнокомандувач збройними силами Білорусі погрожує сусіднім державам, що може створити «Чечню на заході». Крім того, глава Білорусі повідомив, що має можливість використовувати армію для наведення порядку в країні.

Такі заяви Олександр Лукашенко зробив під час відвідин другої інженерної бригади збройних сил Білорусі.

«Якби ситуація повернулася таким чином, що над країною нависла реальна небезпека, я б не зупинився перед тим, щоб використовувати збройні сили. Якщо б під загрозою опинився десятимільйонний народ. Але, слава Богу, нам не довелося задіяти армію», - заявив Лукашенко, говорячи про події в Мінську після президентських виборів 19 грудня минулого року.

Згідно з офіційними даними Мінська, Лукашенко отримав підтримку майже 80% виборців. Проте опозиція і супротивники Лукашенка в боротьбі за президентське крісло заявили, що ці результати є фальсифікацією. З цієї причини в день виборів у центрі Мінська відбулася маніфестація протесту, в якій, за різними даними, брали участь від 25 до 40 тисяч осіб.

Уряд, за допомогою внутрішніх військ, розігнав мітинг у Мінську, а потім організував масові арешти опозиціонерів. Ця реакція на події в Білорусі викликала осуд з боку Заходу. Євросоюз і США ввели візові санкції щодо півтори сотні білоруських чиновників, включно з Олександром Лукашенком і його старшими синами.

У заявах білоруського президента відчутна тривога, що до подібних акцій міжнародного тиску може вдатися й Росія.

«Зараз на нас тиснуть, лякають економічними санкціями. Якщо хтось з нашого оточення хоче мати в Білорусі Чечню на Заході, то це не проблема. Це буде складніше, ніж Чечня. Думаю: це нікому не треба. Якщо хтось хоче мати тут ще й не таке Косово, я думаю, це теж не проблема», - заявив Олександр Лукашенко, під час виступу перед військовими.

«Якщо хтось хоче спробувати економічну війну з Білоруссю, то це дорого тим коштуватиме», - пообіцяв глава білоруської держави.

Президент Білорусі уточнив, що ніхто не має права «вирішувати за нас, як жити».

«Ми не хочемо, щоб у Білорусі хтось говорив з позиції сили і на мові ультиматумів, а то, не дай Боже, ми зможемо відповісти тим же», - заявив Лукашенко.

«Я не нагнітаю обстановку, такої обстановки зараз немає. Але якщо вона виникне, то й діяти ми будемо адекватно, - додав білоруський президент. - Я не брязкаю зброєю, але й цього добра в нас вистачає».

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі