Лукашенко повністю засвоїв шаблони російської пропаганди – МЗС України

Поділитися
Лукашенко повністю засвоїв шаблони російської пропаганди – МЗС України Олександр Лукашенко © Віктор Толочко / sputnik.by
Диктатор заявив, що в Україні начебто «створюють табори, де навчають роботі по Білорусі».

Україна не має наміру втручатися в справи Білорусі, повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко. Сьогоднішні заяви невизнаного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка про «військові табори в Україні», де начебто готують диверсантів, Ніколенко назвав безпідставними інсинуаціями.

«Вчергове стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Лукашенка. (...) Україна ніколи не втручалася і не планує втручатися в справи Білорусі, а також не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу. (...) Очевидно, що Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу і України зокрема», - зазначив речник українського МЗС в коментарі «РБК-Україна».

Ніколенко нагадав: говорячи про «примарні американські бази і табори бойовиків в Україні», диктатор сам перетворює Білорусь на суцільну військову базу Росії. Після навчань «Захід-2021» РФ залишила на своїй території і в сусідній Білорусі 19 батальйонно-тактичних груп чисельністю близько 1 тисячі військових кожна.

У планах диктатора також купити у Росії озброєнь на 1 млрд доларів, включно із зенітними ракетними комплексами С-400. Ними Лукашенко планує «посилити» ділянку кордону з Україною.

«Саме з боку Російської Федерації сьогодні йде основна загроза для України, Білорусі та дружнього нам білоруського народу. Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії - ось над чим варто насправді замислитися в Мінську», - підкреслив речник МЗС.

Україна буде всіма силами і засобами захищати свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції, додав він.

«Ми робимо це не проти когось, а виключно тому, що бачимо майбутнє України в об'єднаній родині вільних європейських народів. І таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі», - підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, 9 вересня російський і білоруський лідери Владімір Путін і Алєксандр Лукашенко у четвер, 9 вересня, узгодили всі 28 програм інтеграції Російської Федерації і Республіки Білорусь.

Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави в 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютній, культурній та інших сферах.

Лукашенко максимально ухилявся від наполегливих пропозицій Путіна про фактичне приєднання Білорусі до РФ. У публічному просторі Лукашенко дотримувався позиції «росіяни хочуть позбавити нас суверенітету, а ми думали, що вони - наші брати». Однак після чергових сфальсифікованих виборів і придушення масових протестів Лукашенко почав прискорено дрейфувати в бік Кремля.

За формального збереження суверенітету Білорусі її інкорпорація до складу Росії збільшує ризики в сфері безпеки для Балто-Чорноморського регіону в цілому та України зокрема. Про ризики Союзної держави Росії і Білорусі читайте в статті Володимира Кравченка «Росія «м'яко» анексувала Білорусь: що це означає для України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі