Екс-міністр нагадала, що в березні 2014 року Рада ЄС включила її до санкційного списку колишніх українських чиновників на підставі листа Генпрокуратури. У документі йшлося про участь Лукаш у незаконному привласненні коштів шляхом участі в незаконному перерахуванні 8,6 мільйонів гривень. Однак з'ясувалося, що даний факт мав місце до призначення її на посаду голови Мін'юсту.
"ГПУ забула повідомити Раді ЄС, що саме "спірне перерахування" відбулося за два місяці до призначення мене міністром юстиції. Я фізично не могла нічого подібного зробити. Така ось "машина часу", – уточнила Лукаш.
За її словами, суд зобов'язав ГПУ спростувати недостовірну информациюв протягом 10 днів після вступу рішення в силу, а також сповістити про це верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки.
Нагадаємо, 5 листопада 2015 року в Службі безпеки України повідомили, що екс-міністр Олена Лукаш затримана. У той же день їй оголосили підозра в розкраданні 2,5 мільйонів гривень бюджетних коштів. Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про обрання Лукаш запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 5,1 мільйона гривень в якості застави. В результаті застава за Лукаш була внесена депутатом Верховної Ради України Вадимом Новинським. Пізніше Лукаш покинула будівлю Генпрокуратури з електронним браслетом.
У червні минулого року Рада ЄС подовжила санкції проти колишнього міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, народного депутата Сергія Клюєва і колишнього міністра юстиції України Олени Лукаш. У прес-службі відомства уточнили, що це рішення було прийнято у зв'язку з триваючим судовими розглядами в Україні стосовно цих осіб.