Депутати Луганської облради вважають, що всі, хто виступає проти мовного закону, - «проти України, проти того, щоб вона розвивалася відповідно до демократичних принципів». У заяві депутатів також сказано, що в Україні не просто дорікають і принижують мільйони російськомовних громадян, а й відмовляють їм у праві захищати свої інтереси.
Депутати Луганської обласної ради виступили на підтримку мовного закону, прийнятого у вівторок Верховною Радою. Відповідну заяву вони прийняли на позачерговому засіданні Луганської облради, повідомляє прес-служба.
"Ми, депутати Луганської облради, вважаємо: всі, хто виступає проти Закону "Про основи державної мовної політики", по суті - проти України. Проти того, щоб вона жила і розвивалася відповідно до демократичних принципів", - вважають вони.
"Ми вважаємо, що закон про основи державної мовної політики має набути чинності і покласти край будь-яким спекуляціям навколо мовного питання в Україні", - сказано в заяві.
"Всі провокації, організовані націоналістами з метою загострити політичне протистояння, поляризувати суспільство, розділивши його на "своїх" і "чужих", повинні бути негайно припинені", - йдеться в заяві.
"Всі провокатори повинні понести передбачене вітчизняними законами покарання за те, що безсовісно сіють ненависть", - вважають в облраді.
"В Україні не просто дорікають і принижують мільйони російськомовних громадян, звинувачують їх у відсутності патріотизму, а й в принципі відмовляють нам у праві захищати свої інтереси ... ми побачили - опоненти готові на все, щоб не допустити рівноправності всіх громадян", - стверджується в заяві.
Вони також вважають, що закон повністю відповідає європейським нормам, "яким ці самі псевдодемократи завжди декларували свою прихильність".
Закон, на їхню думку, "передбачає рівні мовні права всіх, хто створював і хто будує незалежну, демократичну Україну". "Схвалений авторитетними європейськими експертами, цей документ жодним словом не зменшив значущість української мови, яка була, є і залишається єдиною державною в Україні", - йдеться в заяві.
"Закон лише розширив права інших національних мов (не тільки російської - татарської, румунської тощо) в тих регіонах, де масово проживають їхні носії. Для останніх, до речі, володіння українською не перестало бути обов'язковим!" - додали депутати. !zn