"На сьогоднішній день уявити собі ситуацію, коли генеральний прокурор або заступник, або обласний прокурор дає команду знищити бізнес чи політика, і це виконується через внутрішню структуру пострадянського монстра, неможливо. Чому? На сьогоднішній день ні я, ні мої заступники не можуть нікого ні зняти, ні призначити", - заявив Луценко в коментарі "Новому веремени".
Серед досягнень генпрокурор також назвав скасування права прокуратури виконувати функції слідства, скорочення апарату ГПУ на чверть, підвищення зарплати вдвічі і заповнення більшості вакансій у місцевих прокуратурах новими кадрами "з-поза системи".
Ще одним власним досягненням Луценко вважає процес над екс-президентом-утікачем Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді. Також надзвичайно важливим він називає "те, що до 80% справ Майдану є доведеними", а 240 прямих виконавців вбивств або насильства на Майдані проти демонстрантів перебувають під судом. У той же час генпрокурор визнав, що замовники цих злочинів, "середня і вища ланка", ховаються в Росії.
До досягнень ГПУ він також відніс те, що його відомство знаходить "юридично виписані можливості підставити плече в діяльності НАБУ", проте назвав помилкою те, що "дав себе втягнути в дискусії з НАБУ".
"Не я був ініціатором, але повинен визнати, що гучні публічні суперечки принесли шкоду всій системі. На щастя, нещодавно Артем Ситник був у цьому кабінеті, і він визнав, і я визнав це. Зараз ми намагаємося знайти загальне в нашому різному баченні законодавства. Я не можу мовчати, коли бачу порушення закону, але, з іншого боку, можна це робити дуже голосно або не дуже голосно. Думаю, дуже голосно було хоч і спровоковано, але помилкою", - сказав Луценко.
За словами генпрокурора, впродовж року співпраці з НАБУ "ми не тільки затримали понад 9 тис. корупціонерів, не тільки передали близько 3 тис. справ суди, але й отримали 1,5 тис. вироків".
Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.
Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.
ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.
А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.