Луценко визнав вплив олігархів на правоохоронну систему

Поділитися
Луценко визнав вплив олігархів на правоохоронну систему Луценко знає, хто з олігархів має вплив на правоохоронні органи
Генпрокурор пояснив, що перед тим, як доручити ту чи іншу справу конкретному слідчому підрозділу, він враховує можливість витоку даних.

Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що українські олігархи мають неформальний вплив на різні правоохоронні органи. І цей фактор глава ГПУ, за його словами, змушений враховувати в роботі.

"Якщо економіка монополізована, то вона не може не відгукнутися в політиці й у силових органах. Ми, глави відомств, всі це розуміємо", - заявив Луценко в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", опублікованому у вівторок, 11 вересня.

Керівник ГПУ зазначив, що як людина, яка прийшла в правоохоронну систему з політики, знає точно, "на які органи які олігархи більше впливають".

За словами Луценка, він змушений враховувати цей фактор у своїй роботі, зокрема, доручаючи розслідування тієї чи іншої справи різним слідчим органам.

"Якщо до мене приходить кримінальна справа, за якою "маячать" інтереси певної групи олігархів, то я повинен добре подумати і вирішити, якому максимально віддаленому від впливу цього олігарха органу доручити це... Є речі, які ми не говоримо вголос, але при цьому розуміємо: ось цей підрозділ, швидше за все, допустить виток. А ось тут справи йдуть інакше. Ну, так от вийшло... І щоб не втрачати часу, ми доручаємо це органу, який швидше піде у цій справі", - розповів генпрокурор.

При цьому він відмовився називати конкретні імена і підрозділи.

"На жаль, не наводитиму приклади, тому що слова генпрокурора, як правило, розглядаються під лупою. А часом – і підлягають судовому розгляду", - пояснив Луценко.

Він запевнив, що робить все, щоб ГПУ була "об'єктивним і неупередженим" органом, а також докладає зусиль для подолання впливу олігархів на правоохоронну систему в цілому.

"Чистимся, як можемо. Підвищуємо мотивацію підлеглих. І разом працюємо на результат. Об'єктивність і незалежність ГПУ тут ключовий фактор. І наполягаю на тому, що є неупередженоб людиною, в якої немає залежності від жодного з олігархів", - підкреслив генпрокурор.

Читайте також: Порошенко назвав олігархів першими потенційними "клієнтами" Вищого антикорупційного суду

Нагадаємо, Юрій Луценко очолював Міністерство внутрішніх справ з лютого 2005 по грудень 2006 в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова і Віктора Януковича. З 19 грудня 2007 року по 29 січня 2010 року був міністром внутрішніх справ у другому уряді Юлії Тимошенко.

12 травня 2016 року Верховна Рада дала згоду на призначення Луценка генпрокурором. За проголосували 264 депутата. Після цього президент підписав указ про призначення, а сам Луценко прийняв присягу в залі парламенту. Вранці того ж дня Верховна Рада прийняла закон, який дозволив Луценку, в якого не було юридичної освіти і досвіду роботи в органах прокуратури, очолити ГПУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі