"Перед Новим роком ми зустрілися з керівником НАБУ Ситником і дійшли спільного висновку, що це була не тільки наша помилка, яка завдала шкоди не лише нашим інституціям, але й Україні. Цього року ми проводимо вже на регулярній основі такі наради, і я впевнений, що вони дадуть і більшу ступінь співпраці, і зможемо напрацювати спільний план з усунення проблем" - розповів генпрокурор в інтерв'ю DW.
Крім того, він повідомив про те, що саме вважає проблемами у співпраці двох правоохоронних органів.
"Це коригування закону, який би усунув проблеми легальності призначення секретних агентів, це можливість надання автономного прослуховування для НАБУ, звичайно зі збільшенням контролю за законністю таких дій. Це, зрештою, майбутній антикорупційний суд", - додав Юрій Луценко.
При цьому генпрокурор наголосив на важливості існування НАБУ як антикорупційного органу країни.
"Я упевнений у необхідності такої інституції (як НАБУ – ред.). Проте як генпрокурор я маю слідкувати за законністю дій НАБУ. З іншого боку, величезною помилкою була відкрита дискусія і протистояння буквально планетарного масштабу Вашингтона, Києва, Брюсселя, які обговорювали наявність чи відсутність проблем у НАБУ чи ГПУ", - зазначив Луценко.
На його думку, "йдеться не про те, як знайти помилку в діях НАБУ, йдеться про те, аби не допустити, щоб ця помилка убила майбутній судовий розгляд".
"Менш за все я хотів би, щоб один з відомих парламентарів-корупціонерів - я не хочу прізвище називати зі зрозумілих причин - прийде в суд і скаже: агент "Катерина" була призначена за законом? Відповідь, на жаль, не є такою ствердною. Це означає убивство цієї справи", - резюмував генеральний прокурор.
Нагадаємо, 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.
Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ та СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилася спільно з ФБР.
ГПУ, своєю чергою, оприлюднила інформацію про низку співробітників НАБУ, у тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.
А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконним угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.