За його словами, о 12:15 до Апарату парламенту надійшла телефонограма від генпрокурора, в якій він попросив перенести розгляд питання на 16:00 у зв'язку з перебуванням у службовому відрядженні.
Повідомляється, що ряд депутатів обурились відсутності Луценка. Зокрема, депутати від фракції Радикальної партії, на колегу яких, Андрія Лозового, також є подання, обступили трибуну Ради.
Парубій вніс до Ради пропозицію продовжити вечірнє засідання до розгляду всіх п'яти подань після прибуття Луценка, яку підтримали 233 народних депутата.
За його словами, згідно з процедурою, розгляд кожного з подань може зайняти до півтори години.
Таким чином, вечірнє засідання може тривати, щонайменше, до 9 вечора.
Як повідомлялося, 21 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій направив до регламентного комітету парламенту п'ять подань генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності народних депутатів Євгена Дейдея ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу"), Андрія Лозового ("Радикальна партія"), Борислава Розенблата ("Блок Петра Порошенка") і Максима Полякова ("Народний фронт").
Протягом 3-7 липня комітет розглянув п'ять подань генпрокурора, підтримавши позбавлення недоторканності лише Розенблата.
Головний експерт Антикорупційної групи РПР Олександр Леменов скептично розцінює шанси на позбавлення недоторканності всіх депутатів, стосовно яких складено подання.
"Пакетний підхід дає можливість PR-маневру: позитивне голосування Ради навіть по одній кандидатурі (а краще - за 2-3) прогнозовано зменшить масштаби критики, яка звучатиме в зв'язку з незгодою на притягнення до відповідальності інших парламентарів. До того ж такий прийом дозволить з допомогою "злиття" одних фігурантів замаскувати спроби "прикрити" інших", - пише він у своїй статті для DT.UA.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Пакетна недоторканність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".