Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що співробітники правоохоронних органів не будуть робити спроб силовий зачистки наметового табору учасників акції протесту під Верховною Радою.
"Ніякого знjce наметів не буде", - запевнив генпрокурор, зауваживши, що право на мирний протест є невід'ємним конституційним правом громадян України.
"Право на мирні акції протесту - одне з головних досягнень Майдану. Влада терпляче робить все, щоб забезпечити цю норму Конституції", - написав він на своїй сторінок у Facebook у ніч на середу, 18 жовтня.
У той же час він пояснив безпрецедентні заходи безпеки в урядовому кварталі оперативною інформацією про підготовку збройних провокацій для дестабілізації ситуації в країні. За словами генпрокурора, серед організаторів провокацій є організатори та учасники акцій під стінами парламенту.
"Знаю точно і в свій час доведу, що частина організаторів акції протесту зробили ставку лише на провокації. У спецслужб була інформація, і встановлено факти зберігання і закупівлі зброї членами незаконних формувань, що знаходяться серед мітингувальників. Саме цим пояснюються посилені заходи безпеки МВС... Щоб уникнути провокацій і для безпеки самих мітингувальників вхід до зони мітингу здійснюватиметься через рамки металошукачів", - підкреслив керівник ГПУ.
Він також нагадав про кримінальну відповідальність за насильство стосовно інших громадян.
"Випадки фізичних побоїв громадян, захищених законом силовиків і депутатів жорстко переслідуватимуться", - зазначив Луценко, закликавши всіх учасників політичного процесу до колективного діалогу заради країни.
"Будь-які зміни в країні можливі тільки шляхом політичного діалогу. Насильство вб'є країну", – підсумував генпрокурор.
Як повідомлялося раніше, увечері 17 жовтня поліція взяла в оточення наметовий табір на Грушевського і безуспішно намагалася відтіснити мітингувальників від Верховної Ради та демонтувати намети. Спроба силової зачистки табору супроводжувалася бійками з учасниками акції.
Як повідомлялося, вранці 17 жовтня у Києві біля будівлі парламенту почався мітинг "Велика політична реформа". Організаторами акції є дев'ять політичних сил ("Демальянс", "Самопоміч", "Громадянська позиція", "Свобода", "Національний корпус", "Європейська партія", "Альтернатива", "Рух нових сил", Рух "Хвиля") і шість громадських організацій ("Автомайдан", "Антикорупційний штаб", Рух "Чесно", "Ініціатива реальних дій", "Центр протидії корупції" "Реанімаційний пакет реформ"). Крім того, акцію підтримала "Батьківщина" і партія "5.10".
Усього в акції 17 жовтня взяли участь близько 4000 осіб, до забезпечення порядку залучили 3,5 тисячі правоохоронців.
Серед основних вимог: пропорційна система виборів до Ради за відкритими списками, скасування депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.
Того ж дня президент Петро Порошенко вніс до Ради проект закону про внесення змін до Конституції, який передбачає скасування депутатської недоторканності з 2020 року.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв поставити на голосування законопроекти про зняття депутатської недоторканності та реформу виборчої системи після завершення розгляду медреформи.
Учасники акції, в свою чергу, розбили наметовий табір на вулиці Грушевського, заявивши про наміри перебувати під стінами парламенту до виконання їхніх вимог.