Американські юридичні агенції та професійні лобісти готові безкоштовно допомагати Україні, у тому числі надаючи рекомендації щодо санкцій та того, як вимагати від США посилення тиску на РФ. Про це пише Українська правда з посиланням на колонку The Washington Post.
За словами керівників лобістських компаній, вони хочуть допомагати українському уряду pro bono (без оплати), бо це дуже сприяє репутації та іміджу агенцій у Вашингтоні. Однак Україна поки не потребує такої допомоги: особиста популярність Володимира Зеленського та його тісний зв’язок з Джо Байденом дозволяють отримувати потрібні рішення самостійно.
Зокрема, це пояснив Деніел Вайдич, який займався лобіюванням українських енергетичних компаній з 2017 року.
"Українці не потребують лобістів, включно зі мною. Президент Зеленський може сам говорити за себе так, як не може ніхто з лобістів за його дорученням. І я ладен сказати те саме також і про інших українських високопосадовців. Тоді як лобістські фірми бажають відверто привернути до себе увагу та збільшити свою впізнаваність через співпрацю з українцями, схоже, що українцям вони не треба", - зазначив Вайдич.
Водночас, у колонці The Washington Post зазначили, що деякі компанії все ж таки надають безкоштовну допомогу Україні.
Наприклад, юридична фірма Morrison & Foerster буде консультувати Офіс президента у питаннях санкцій, які запроваджують США, Британія та країни ЄС. Представники компанії консультуватимуть щодо регуляторних обмежень, пояснюватимуть контекст дій і рішень США, а також супроводжуватимуть прохання та тиск української сторони на американську владу щодо посилення санкцій проти РФ.
За даними видання, кілька тижнів тому провідна консалтингова компанія SKDK допомагала послу України в ООН Сергію Кислиці. Колишній автор промови президента США Барака Обами, давав поради щодо змісту виступу на Генеральній асамблеї ООН. Тим не менш, сам Кислиця заперечив, що звертався по допомогу.
Також PLUS Communications допомагає українським політикам налагоджувати зв’язки з американськими телепродюсерами та кореспондентами для надання коментарів.
Крім цього, у The Washington Post написали про реєстрацію менш відомого юриста Лукаса Качмарека лобістом Міністерства закордонних справ України. У коментарі він розповів, що допомагає прискорити видачу дозволу на експорт в Україну певного виду озброєння.
Раніше у США заявили, що вимагатимуть виключити РФ із Ради з прав людини ООН.