Ляшко розповів про завантаженість ліжкомісць у лікарнях першої хвилі для лікування COVID-19

Поділитися
Ляшко розповів про завантаженість ліжкомісць у лікарнях першої хвилі для лікування COVID-19 © kievcity.gov.ua
В Україні готують лікарні другої хвилі, деякі вже почали приймати пацієнтів.

Головний санлікар України Віктор Ляшко заявив про те, що завантаженість ліжок пацієнтів з коронавірусом в лікарнях першої хвилі становить 16%. Він також розповів, скількох пацієнтів з COVID-19 лікують в лікарнях другої хвилі.

"На даний час в лікарнях першої хвилі готові для розміщення хворих з коронавірусною хворобою 23,352 тис. ліжок, з них зайнято 3,9 тис., що становить 16%. Всього ліжок інтенсивної терапії 1,919 тис., З них хворими з коронавірусом зайнято 22 % - 419 ліжок. З 2,4 тис. апаратів ШВЛ в лікарнях першої хвилі хворими зайнято 94 (3,7%)", - повідомив Ляшко під час брифінгу в четвер.

Він додав, що з огляду на ускладнення епідемічної ситуації після послаблення карантинних обмежень, в Україні почали готувати лікарні другої хвилі. Останні поступово починають надавати медичну допомогу.

«Зараз в цих лікарнях підготовлено 10,449 тис. ліжок, з них 946 у відділеннях інтенсивної терапії. У лікарнях другої хвилі вже перебуває 542 пацієнти, з них 64 на реанімаційних ліжках. Це в першу чергу стосується Закарпатської та Волинської областей" - додав головний санлікар.

Ляшко також повідомив про те, що в лікарні, які лікують пацієнтів з коронавірусом, продовжують постачати обладнання і засоби індивідуального захисту.

"У лікарні першої хвилі з початку епідемії поставлено 1,118 тис. Апаратів ШВЛ, 1,742 тис. Моніторів пацієнта, 917 оксігенераторов, 172 пересувних рентген-апаратів, 106 аналізаторів газового складу. При цьому робота з модернізації лікарень триває, в тому числі й з підготовки лікарень другої хвилі", - зазначив санітарний лікар України.

Згідно з даними з департаментів охорони здоров'я, в лікарнях першої хвилі є 1,5 млн ізоляційних халатів і костюмів біобезпеки, понад 8 млн медичних масок, понад 12 млн нітрилових рукавиць, а також 394 тис. захисних окулярів, 1,3 млн респіраторів. За словами Ляшка, за весь час епідемії Міністерство охорони здоров'я крім закупівель за бюджетні гроші також залучив декілька гуманітарних поставок.

«Ми за цей період отримали понад 1,3 млн респіраторів, понад 300 тис. Захисних костюмів, понад 200 тис. Захисних окулярів, близько 3 млн медичних масок, понад 600 тис. Пар рукавиць", - підсумував головний санлікар.

Станом на 2 червня в Україні зафіксували 45 887 випадків зараження коронавірусом. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у 889 осіб. За час епідемії в Україні від коронавірусу вилікувалися 20 053 пацієнти, для 1 185 осіб COVID-19 став летальним.

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, держава повністю покриває вартість лікування пацієнтів з коронавірусом в стаціонарі. Глава МОЗ зазначив, що в Україні встановлено пакети за лікування хворих. У них входить вся вартість лікування відповідно до переліку лікарських засобів, затвердженого на національному рівні, а також зарплата, яка передбачає 300% надбавку для лікарів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі