Лівія гарантувала безпеку захопленим українським морякам

Поділитися
Лівія гарантувала безпеку захопленим українським морякам Захоплені в полон українські моряки © segodnya.ua
Прем'єр-міністр Лівії пообіцяв українській стороні, що життю моряків, які перебувають у лівійському полоні, нічого не буде загрожувати.

Лівія гарантує безпеку 19-ти громадянам України, які перебувають на борту затриманого у Бенгазі (Лівія) судна "Етель" - таку обіцянку отримав від влади країни віце-прем'єр Костянтин Грищенко, якого цитує його прес-служба.

Під час зустрічі Грищенка з прем'єр-міністром Лівії Алі Зіданом останній запевнив українську сторону в тому, що життю і здоров'ю громадян України нічого не буде загрожувати. За словами прем'єр-міністра, він дав відповідне доручення міністру юстиції Лівії - прибути у Бенгазі з метою вирішення ситуації із затриманими українцям.

Грищенко обговорив з прем'єр-міністром Лівії також долю 23 українців, затриманих на території Лівії у серпні 2011 року. Він хоче якнайшвидшого розгляду питань затриманих українців. Віце-прем'єр акцентував увагу на необхідності з боку лівійської влади гарантувати безпеку всім громадянам України, які живуть та працюють на території Лівії.

Нагадаємо, у серпні 2011 року 19 громадян України були захоплені в полон лівійським повстанським батальйоном. Їх звинуватили у пособництві режиму Муаммара Каддафі, який був повалений і вбитий під час революції, і засудили до 10 років ув'язнення.

Україна практично відразу після вироку подала апеляцію на вирок щодо своїх громадян. Вищий військовий суд Лівії вже почав розгляд апеляції, наступне засідання заплановане на 14 серпня 2013 року.

І зовсім нещодавно українці в Лівії опинилися в центрі ще одного скандалу. 17 липня судно "Етель" ("Etel"), екіпаж якого складається з 19 громадян України, було захоплено в лівійському порту Бенгазі невідомими озброєними особами.

МЗС України вручив тимчасовому повіреному у справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асбеї ноту щодо захоплення судна, з вимогою невідкладно його звільнити.

Загарбники заявляють, що "вони захищають інтереси 25 лівійських бізнесменів, яких пограбував власник "Etel" (мова йде про майже 600 автомобілів загальною вартістю близько 9,5 млн доларів).

У низці ЗМІ була оприлюднена інформація, що судно повинно було перевезти зазначені автомобілі з Йорданії в Бенгазі, проте, за заявою бізнесменів, машини були вивантажені в українському порту і не доставлені до кінцевого пункту.

За даними українського МЗС, екіпаж судна "Етель" не має ніякого стосунку до ситуації, що виникла. Проблема з автомобілями, які повинні були бути доставлені з Йорданії до Лівії, стосується судна "Фаїна", яке з незрозумілих причин ще у березні зайшло з вантажем близько 600 автомобілів в Іллічівський порт і там було заарештовано. !zn

Читайте також:

Оператор судна: Захоплення українців у Лівії було здійснено з політичних мотивів

До МЗС викликали лівійського посла з вимогою звільнити українських моряків

ООН звинуватила Україну в постачанні зброї режиму Каддафі в обхід ембарго

Обвинувачені у пособництві Каддафі українці розповіли, як їх зробили злочинцями

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі