89-річний Мішель Аун 30 жовтня покидає президентський палац Лівану після свого шестирічного терміну, водночас в країні ще не обрали наступного президента - його функції виконуватиме уряд, повідомляє Reuters.
Парламент досі не зміг домовитися про наступника Ауна на цій посаді, який має підписувати законопроєкти, призначати нових прем’єр-міністрів і давати зелене світло кадровим змінам в уряді.
Зараз Ліваном керує тимчасовий кабінет міністрів, оскільки призначений прем'єр-міністр протягом шести місяців так і не сформував уряд.
Ауна підтримують багато християн, які вважають його своїм захисником у сектантській системі Лівану, але критики звинувачують його у сприянні корупції та допомозі збройному угрупуванню Хезболла.
Протягом президентства Ауна армія Лівану боролася з ісламістськими бойовиками на сирійському кордоні в 2017 році за допомогою Хезболли. У свій останній тиждень у палаці він підписав за посередництва США угоду про визначення південного морського кордону Лівану з Ізраїлем.
Ауна критикують за фінансову кризу в країні у 2019 році, яка підштовхнула понад 80% населення до бідності та спровокувала широкомасштабні антиурядові протести. Термін перебування Ауна також ознаменувався потужним вибухом у порту Бейрута в 2020 році, внаслідок якого загинуло понад 220 людей. Пізніше Аун сказав, що знав про хімікати, які там зберігаються, і передав справу іншим органам для вжиття заходів. Сім'ї жертв сказали, що він повинен був зробити більше.
Нещодавно Аун заявив, що його президентські повноваження «недостатньо широкі для вирішення економічної кризи», разом з тим після відставки він не планує повністю залишати політичну кар’єру.
У 2019 році Ліван увійшов у чергову смугу нестабільності – з ризиком перетворитися на чергову Сирію на Близькому Сході. Детальніше про проблеми Лівана, які тягнуться роками, читайте у статті Віктора Каспрука «Не допустити "сиріїзації" Лівану».