Спікер Верховної Ради Володимир Литвин покладає відповідальність за підписання "мовного закону" на опозицію. Такий висновок можна зробити з його слів на сторінці в фейсбуці під час його спілкування з аудиторією.
"Виправдовуватися (за підписання закону) - значить доводити правду. А правда така: Закон дійсно не можна було підписувати. За умови, що не будуть вноситися постанови про скасування цього рішення", - зазначив він.
"Приклад - Закон про частку україномовного продукту у вітчизняних ЗМІ. Я його досі не підписав", - додав Литвин.
"Але "борці за мову" підіграли і внесли аж 4 постанови. Шанси на їхнє прийняття були нульові. Тим більше, що самі не прийшли на сесію, не заблокували трибуну. І таким чином легітимізували закон", - підкреслив Литвин.
"Розуміючи це, я вніс зауваження за статтею 131 Регламенту, щоб зняти найбільш одіозні позиції закону. Підтримали це менше 50 депутатів. За таких обставин я повинен керуватися статтею 94 Конституції україни, статтями 48 і 131 Регламенту і того ж дня підписати закон", - додав спікер.
Нагадаємо, Голова Ради Володимир Литвин відмовлявся підписувати цей закон і написав заяву про відставку. Однак Верховна Рада двічі висловила «вотум довіри» спікеру, не прийнявши відставку. Після цього, "не маючи вибору", 31 липня Литвин підписав закон і відправив його на підпис президенту. У свою чергу, Янукович не роздумуючи підписав закон. !zn
Читайте також:
Литвин зібрався скасувати щойно підписаний «мовний» закон
Литвин заявив, що в Україні опозиції немає
Опозиція обіцяє скасувати мовний закон, а Януковича і Литвина притягти до відповідальності
Герман вважає, що підписавши «мовної» закон, Литвин забрав у Януковича головний козир