"У ньому саме міститься позиція про те, що президент, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр України і далі - закінчуючи працівниками місцевого самоврядування, повинні подавати декларації про доходи і витрати. Але там є одна позиція, що форму декларації визначає Міністерство фінансів і Міністерство юстиції. Я вважаю, що краще було б чітко зафіксувати: або це регулюється законом, або в цьому ж законі чітко прописати, щоб не було експромтів, імпровізацій в плані реалізації цього закону", - сказав він на прес-конференції у понеділок, 28 лютого, у Києві.
За словами спікера, у даному законопроекті також міститься норма, в якій перераховуються ті, хто належить до родичів державного службовця. "Дід, баба, сват, кум, діти, брати, сестри тощо", - зазначив Литвин.
"Тому в цьому законі все є - дай Бог, щоб ми знайшли взаєморозуміння в плані його прийняття", - сказав він.
За словами спікера, саме для цього він запросив керівників фракцій і керівників трьох комітетів парламенту для наради.
"Я стою на тому, що цей закон необхідно голосувати постатейно, по розділам, зачитуючи статті для того, аби всі знали, про що йде мова і робили усвідомлений, а головне - відповідальний вибір", - сказав Литвин.
"І на цьому треба поставити крапку і забезпечити виконання прийнятого закону", - зазначив Литвин.
"Коли читаєш - приміряєш на себе. Я думаю, що кожен це робить. Там є страшні штрафи, позбавлення волі, позбавлення права займати відповідні посади, але таке життя", - сказав Литвин, зазначивши, що може заспокоїти представників ЗМІ - про діяльність журналістів у цьому законопроекті не йдеться.
Як повідомлялося, Рада у четвер, 3 березня, розгляне законопроект про заходи запобігання та протидії корупції в Україні. До проекту закону пропонується внести 432 поправки.
Рада прийняла за основу антикорупційний проект закону, ініційований президентом Януковичем, 23 грудня.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»