Володимир Литвин заявив, що Україні потрібна судова система, яка «не грала б каральну роль». За словами спікера, сьогодні є проблемою застосування та виконання законодавства, і ця проблема тягне за собою корупцію і зловживання владою.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає за необхідне сформувати ефективну судову систему, яка б виконувала основну функцію захисту прав і свобод людини, а не відігравала каральну роль. Про це він заявив під час свого візиту в Токіо в п'ятницю.
Головне завдання, на думку Литвина, в цьому аспекті - привести українське законодавство до загальноприйнятих норм. Крім того, існує проблема "міжнародного та громадського іміджу України". Спікер зазначив, що Україна повинна також створити привабливий інвестиційний клімат.
Він підкреслив також, що для "успішного зростання Україні як державі необхідно сформувати добре структуроване та динамічне громадянське суспільство".
"За формальними ознаками громадянське суспільство нібито в нас існує ... Але водночас, вплив громадянського суспільства обмежений і він не визначає наші суспільні процеси", - сказав спікер.
"Ми завершили роботу над Угодою про політичну асоціацію та встановлення всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Цей документ готовий до парафування і я очікую, що він буде парафований у найближчий період", - сказав Литвин.
При цьому спікер зазначив, що є низка питань, які слід вирішити до підписання цього документа.
"Щодо підписання (Угоди про асоціацію), є низка проблем, з яких ми повинні узгодити позиції з ЄС", - зазначив він.
За словами спікера, для цього необхідно налагодити діалог усередині країни на рівні політичних сил, політичних еліт
Спікер зазначив, що в Україні проводяться реформи, які охоплюють не лише економіку країни, а й більшість інших сфер суспільного життя.
Він підкреслив, що Україні також необхідно вирішити низку "важливих суспільних проблем".
Зокрема, необхідно вирішити питання застосування та виконання законів в Україні.
"За роки незалежності Україна ухвалила 4500 законів. Для нас сьогодні є проблемою застосування та виконання законодавства. Ця проблема тягне за собою корупцію і зловживання владою", - зазначив він.
Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію про стан демократії в Україні.
У резолюції організація закликала Україну до негайної реформи Конституції з урахуванням висновків Венеціанської комісії.
ПАРЄ також рекомендує знизити виборчий поріг і виключити заборону на формування виборчих блоків в законі України про вибори народних депутатів.
Депутати звернулися до президента України з проханням розглянути всі можливі легальні засоби, якими він може скористатися, для звільнення колишніх членів уряду та надання їм дозволу на участь у майбутніх парламентських виборах. !zn