Литвин: 99,9% нардепів не хочуть виборів до ВР

Поділитися
Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за внесення змін до закону про вибори конституційною більшістю у 300 голосів. Про це він заявив у понеділок, 8 листопада, на брифінгу.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за внесення змін до закону про вибори конституційною більшістю у 300 голосів. Про це він заявив у понеділок, 8 листопада, на брифінгу.На його переконання, таким чином парламенту вдасться уникнути ситуації, коли проста більшість (226 депутатів) під кожні вибори вносить потрібні для себе зміни до закону. «Реалії вимагають нового закону. Давайте його приймемо цивілізовано, заздалегідь, чітко зафіксуємо, що зміни до цього закону можна буде вносити лише конституційною більшістю, щоб під політичні настрої в процесі виборчої кампанії не вносилися зміни аби вгодити чи політикам, чи певним політичним силам», - заявив Литвин. Відповідаючи на питання, чи може Конституційний Суд ухвалити рішення про проведення виборів до Верховної Ради у березні 2011 року, спікер висловив переконання, що рішення КС буде правовим. Водночас, на його думку, «99,9% депутатів не хочуть виборів, тому що, швидше за все, на наступних виборах система буде змішана, а значить арифметично можна сказати, що 50% нинішніх депутатів не потрапляють до Верховної Ради». «Так скажіть мені, будь ласка, хто хоче реально виборів? Це політична бравада і політичні заяви, за якими нічого не стоїть», - переконаний спікер. Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-ІV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. Суд поклав на органи держвлади обов'язки щодо виконання даного рішення щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції України від 27 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення до неї змін №2222 —  IV. Згідно з Основним законом у редакції 1996 року, Рада обирається на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004. Востаннє парламентські вибори проходили 30 вересня 2007 року. З 2006 року парламент обирався за пропорційною системою, тоді як раніше депутати Ради обиралися за змішаною пропорційно-мажоритарною системою (225 депутатів обиралися від політичних партій і 225 від   округів). У Раді вже зареєстрований проект постанови щодо проведення парламентських виборів 27 березня 2011 року. 4 жовтня голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував терміново внести зміни до Конституції Україні і зафіксувати, що парламентські вибори відбудуться у вересні 2012 року. Раніше спікер заявив, що постанова про проведення наступних парламентських виборів в 2011 році, внесена напередодні опозицією, не відповідає  Конституції. 8 жовтня Верховна Рада вирішила направити до Конституційного суду для отримання висновку законопроект про внесення змін до Конституції щодо п'ятирічного терміну повноважень президента і парламенту. У разі відсутності рішення КСУ щодо дати проведення парламентських виборів, 22 листопада має початися виборча кампанія, а самі вибори до Верховної Ради повинні пройти в останню неділю березня 2011 року.

За матеріалами Українська правда

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі