Литовська громадськість закликала ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною

Поділитися
© Europen Parliament/P.Naj-Oleari
Громадські діячі у листі єврокомісару Штефану Фюле попросили дати Україні шанс остаточно позбутися "так званої радянської спадщини".

Представники неурядових і громадських організацій Литви направили єврокомісару з питань розширення і політики сусідства Штефану Фюле лист, в якому просять його підтримати підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі, який має відбутися в листопаді цього року.

"Від імені неурядових і громадських організацій Литви ми звертаємося до вас із проханням підтримати підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною на саміті у Вільнюсі, - йдеться у листі. - З історичних причин Україна довгий час перебувала під впливом східного сусіда, хоча геополітично залишалася нероздільною частиною Європи".

За словами авторів листа, підписання угоди на вільнюському саміті вкрай важливе, оскільки воно "чітко окреслює межі Європи і просуває впровадження демократичних і спільних європейських цінностей, фундаментально важливих для українського суспільства".

"Зараз від України чекають вирішального вибору. Підписання угоди остаточно визначить подальший шлях її економічного і культурного розвитку, це рішення першорядної важливості з точки зору геополітики. Окрім того, підписання угоди сприятиме подальшим переговорам з іншими країнами Східного партнерства, стане прикладом і імпульсом їхньої інтеграції з Європою", - стверджують автори звернення.

У листі також сказано, що така співпраця є вигідною з точки зору економічної, політичної та культурної перспективи.

"2013 рік означає, по суті, можливість для України остаточно позбутися від так званої радянської спадщини", - підсумовують автори листа.

Під посланням єврокомісару Фюле підписалися політолог, викладач Вільнюського університету Лаурінас Кащюнас, президент асоціації Rune Media, письменник і журналіст Віктор Чернишук, глава греко-католицької церкви і громади Литви, отець Вікентій, голова української громади Вільнюса Наталія Шертвітене, глава молодих християнських демократів Вітаутас Кершанскас, голова асоціації Right Thought Лінас Кояла.

Проведення третього саміту Східного партнерства заплановано на листопад цього року у Вільнюсі. Очікується, що на цьому саміті буде підписано угоду про асоціацію між ЄС і Україною. Для того, щоб підписання відбулося, Україна повинна виконати низку вимог з боку ЄС, головною з яких залишається вирішення питання, пов'язаного з колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

Литва як головуюча у Раді ЄС заявила про Східне партнерство, як про один з головних пріоритетів головування. !zn

Читайте також:

Литва сумнівається, що на Вільнюському саміті Україні вдасться підписати угоду про асоціацію

Литва хоче зупинити дрейф країн Східного партнерства у бік Митного союзу

Глава МЗС Литви назвав Тимошенко символом у відносинах з Євросоюзом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі