"Для мене абсолютно очевидно, що ця заява з'явилася на замовлення Кремля. При цьому те, що викладено в цій заяві, по суті, суперечить тій угоді, яку підписав Янукович, навіть в частині оцінок. Тому що в тій угоді визнавалося, що є серйозна криза, з якої треба виходити, а у зверненні від 1 березня йдуть однозначні, абсолютно неправдиві звинувачення, наприклад, про переслідування в Криму і на Донбасі за політичним та мовними ознаками", - сказав він.
Він також сказав, що Янукович не збирався дотримуватися угоду з опозицією від 21 лютого 2014 року, і саме тому не підписав проголосований Верховною Радою 22 лютого закон про поновлення дії окремих положень Конституції 2004 року.
"Я хочу підкреслити одну думку, що всі попередні президенти України часто їздили як по країні, так і за кордон. Але ніколи не було такого, щоб з від'їздом президента були розчинені навстіж двері адміністрації і папери валялися по коридорах. Саме тому я вважаю, що те, що сталося ввечері 21 лютого 2014 року, було втечею", - додав Сенченко.
У свою чергу під час допиту адвокат Януковича Віталій Сердюк неодноразово перебивав Сенченка, заявляючи, що його судження є суб'єктивними і помилковими, що він порушує присягу свідка. У свою чергу прокурори висловили протест на такі дії захисника, і навіть вимагали у суду притягнути його до дисциплінарної відповідальності за порушення правил проведення судового засідання та адвокатської етики.
Головуючий суддя Владислав Дев'ятко кілька раз заспокоював сторону захисту і закликав не заважати допиту свідка, а також запевнив, що обидві сторони процесу зможуть поставити йому всі необхідні питання.
Нагадаємо, 29 червня Оболонський суд Києва дозволив заочне засудження екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді.
Пізніше Янукович повідомив про відмову брати участь у судовому процесі у справі про державну зраду та відкликав своїх адвокатів. Однак 11 грудня вони відновили участь у процесі.
Перебуваючи в Росії, Янукович з 28 листопада 2016 року є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч. 1 статті 111 (державна зрада), ч. 5 статті 27, ч. 3 статті 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) та ч. 5 статті 27, ч. 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.