Лише «стурбованості» замало — посол України в Німеччині Мельник закликав «світлофорну коаліцію» запровадити справді болючі санкції проти Росії

Поділитися
Лише «стурбованості» замало — посол України в Німеччині Мельник закликав «світлофорну коаліцію» запровадити справді болючі санкції проти Росії © Посольство Федеративної Республіки Німеччина
Рецепт дипломата — ембарго на імпорт російської нафти та газу

Українські та західні спецслужби вже понад два тижні спостерігають, як Росія нарощує військовий контингент недалеко від кордону із Україною. Їх нова військова база знаходиться за 100 кілометрів від білоруського і за 300 кілометрів від українського кордону. І ще ніколи, починаючи з 2014 року, небезпека російського вторгнення не була вищою, аніж сьогодні. Про це розповів Посол України в Німеччині Андрій Мельник у розмові з редакцією FunkeMediengruppe.

«Росіяни зосередили близько 114 тисяч солдатів біля східного кордону України та на окупованому Донбасі. Ще близько 32 тис. російських військовослужбовців розміщено у загарбаному Криму, у Білорусі, ймовірно, кілька тисяч. Після останніх масштабних військових навчань Кремля у квітні та восени ц.р. росіяни залишили [на місцях дислокації] тяжке озброєння. Наприклад, уздовж усього східного кордону України знаходяться артилерія, танки, ракетні установки та реактивні системи залпового вогню», — заявив посол.

Згадно із інформацією Мельника, «понад 30 тактичних батальйонних груп перебувають у постійній бойовій готовності майже за 250 кілометрів від українського кордону».

Посольство України у Німеччині

При цьому президент Росії постійно звинувачує у власних діях Захід — нібито США та інші військові кораблі НАТО, зі свого боку, підігрівають напруженість військовими навчаннями в Чорному морі

«Ми боїмося, що може статися нове воєнне вторгнення за сценарієм «Крим 2.0.» Ще ніколи, починаючи із 2014 року, коли росіяни силою зброї окупували Крим і частину Східної України, загроза нової широкомасштабної  інтервенції не була такою гострою, як сьогодні. У нас панує найвищий ступінь тривоги», — підкреслив посол Андрій Мельник.

Україна впевнена, що міграційна криза із біженцями на кордоні Білорусі та Польщі спровокована та режисована саме Москвою.

«Інсценована криза з мігрантами на кордоні з Польщею служить свого роду димовою завісою, щоб замаскувати таємну військову діяльність Росії поблизу східного кордону України і на Донбасі. Серед західної громадськості сіється панічний страх перед повторенням кризи біженців 2015 р. Робиться чіткий розрахунок на те, аби люди у Німеччині більше не переймалися новим наступом на сході, який таємно готує Путін. Керманич Кремля сподівається, що увага громадськості [на такі агресивні дії] істотно послабиться», — наголосив посол.

Україна сподівається, що саме новий федеральний уряд зможе дати більш рішучу відсіч агресивним діям росії.

«Ми апелюємо до лідерів «світлофорних партій» [СДПН, Зелені і Ліберали]: надішліть Путіну жорсткий сигнал про те, що його тактика дестабілізації і його спроби шантажу — чи то шляхом постачання газу, мігрантів або перекидання військ – не принесуть бажаного результату», — закликав посол Андрій Мельник.

Мельник наполягає, що «нова коаліційна угода має містити набагато більш болючі санкції, такі як ембарго на імпорт російської нафти та газу».

«Північний потік-2, який є головною зброєю Кремля, має бути назавжди зупинений. Саме це змусить Путіна відступити», — вважає дипломат.

31 жовтня The Washington Post написало про те, що Росія вкотре концентрує свої війська на кордоні з Україною.

США б'ють на сполох з приводу можливого російського вторгнення в Україну, оскільки між Москвою та блоком розгорається напруженість через мігрантів та постачання енергоресурсів.

Загроза вторгнення Росії в Україну велика. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери «вкрай стурбовані незвичайним переміщенням» російських військ біля кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Проте навіть формально оновлене цього тижня стратегічне партнерство Києва та Вашингтона не дає відповіді на головне питання. Який? Читайте статтю Тетяни Силіної ”Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?”.

У Міноборони України підтвердили загрозу дестабілізації ситуації в Україні взимку. Криза через військову агресію Росії може початися на початку грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі