Відправка в Україну військового контингенту партнерів може бути складовою майбутніх гарантій безпеки для закінчення війни, однак лише цього буде недостатньо, заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту до Варшави 15 січня, відповідаючи на запитання журналістів.
«Ми підтримуємо, що контингент тих чи інших країн, наших союзників, є і може стати частиною гарантій безпеки. Ми будемо обговорювати це питання з лідером Британії, ми піднімали це питання з нашими балтійськими партнерами… Але безумовно потрібно мати повністю мапу гарантій безпеки для України, де частиною може стати військовий контингент», - сказав президент на пресконференції із Дональдом Туском.
Він додав, що з французькою стороною питання щодо військового контингенту на території України обговорюється, але «поки що це достатньо загальні речі».
Також Зеленський зазначив, що Україні потрібне розуміння, якою буде армія після закінчення війни, аби забезпечити безпеку від ворога, який у будь-якому разі кількісно переважає.
Водночас колишній посол України у США і Франції Олег Шамшур вважає, що відправка іноземних миротворців в Україну може бути частиною плану врегулювання війни, яку підтримають і США.
Чи в Європі справді обговорюють відправлення західних військовослужбовців в Україну? Так. І Київ неабияк у них зацікавлений. Однак на шляху до реалізації цієї ідеї чимало перешкод. Чому так важлива поява європейських військових у нашій країні, в статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" пише Володимир Кравченко.