У відкритих джерелах доступні 3 тільки 183 народних депутатів. Про це йдеться в повідомленні руху "Чесно".
Решта 261 народний обранець не опублікував, а також не надав свої декларації у відповідь на звернення "Чесно".
Згідно з вимогами законодавства депутати повинні подати декларації в апарат Верховної Ради до 1 квітня. Протягом 30 днів після подачі декларації повинні бути опубліковані в офіційних виданнях парламенту.
"Рух "Чесно" виявив лише 153 декларації, оприлюднені у встановлений законом термін. Ще 30 декларацій з'явилися у відкритих джерелах після 1 травня", - повідомили у русі.
Найбагатшими в Раді виявилися регіонали і ударівці
За інформацією руху, найкраще виконали норми законодавства депутати від "УДАРу" - у відкритих джерелах є декларації всіх 42 депутатів.
Також дані про свої доходи відкрили: 62 депутати з фракції ВО "Батьківщина" (65% від загальної кількості членів партії), 35 "регіоналів" (17% від загальної кількості членів партії), 26 "свободівців" (72% від загальної кількості членів фракції) і 16 із 32 позафракційних депутатів.
Найменше декларацій відкрили нардепи фракції Компартії - тільки 2 депутати розкрили дані про своє майно (6% від кількості членів фракції).
Лідери 3-х опозиційних фракцій опублікували свої декларації у відкритих джерелах.
Декларації Олександра Єфремова (Партія регіонів) та Петра Симоненка (КПУ) станом на 17 травня рух не виявив.
Всього на звернення "Чесно" із закликом оприлюднити декларацію, яке було відправлено персонально кожному парламентарію 10 квітня, відповіли лише 70 народних депутатів.
7 народних депутатів відмовилися надати декларацію у відповідь на звернення руху, серед них: регіонали - Юрій Воропаєв, Іван Фурсін, Ігор Шаров і Володимир Дудка; Ярослав Федорчук з "Батьківщини", свободівець Євген Мельник і комуніст Сергій Гордієнко. !zn
Читайте також:
Міндоходів скоро покаже законопроект про загальнообов'язкове декларування доходів