Лідери G7 заявили про підтримку України і засудили "неприйнятне" втручання Росії

Поділитися
Лідери G7 заявили про підтримку України і засудили "неприйнятне" втручання Росії
"В умовах неприпустимого втручання у суверенні справи України Росією, ми стоїмо на боці українського уряду і народу", мовиться в заяві. "Ми єдині у засудженні РФ через постійне порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Незаконна анексія Криму Росією і дії щодо дестабілізації Східної України є неприйнятними і повинні бути зупинені".

Керівники країн "Великої сімки" (G7) на своєму саміті у Брюсселі 4 червня заявили про підтримку України, а також привітали успішне проведення виборів 25 травня, незважаючи на всі труднощі. Як йдеться у заяві за підсумками зустрічі, країни G7 прагнуть продовжити роботу з Україною для підтримки її економічного розвитку, суверенітету і територіальної цілісності.

"Активна явка виборців підкреслює рішучість українських громадян визначати майбутнє своєї країни. Ми вітаємо Петра Порошенка як обраного президента України і віддаємо йому належне за це досягнення всього українського народу", - йдеться в документі.

Лідери G7 дали високу оцінку готовності української влади продовжувати внутрішньонаціональний діалог. Комюніке вітає "Меморандум миру і єдності", прийнятий Верховною Радою 20 травня. У ньому дають позитивний відгук про намір українського парламенту та уряду України продовжувати конституційні реформи для поглиблення демократії і дотримання прав мешканців усіх регіонів України.

В документі висловлюють готовність країн G7 продовжувати працювати з Україною на підтримку її економічного розвитку, суверенітету і територіальної цілісності. "Ми вітаємо прагнення України проводити складні реформи, які будуть мати вирішальне значення для підтримки економічної стабільності та відновлять зростання приватного сектора. Ми вітаємо рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) затвердити програму на 17 мільярдів доларів для України, яка відкриє дорогу двосторонній та багатосторонній допомозі та кредитам. Ми вітаємо швидке виділення макроекономічної підтримки для України. Ми підтримуємо механізм координації міжнародних донорів для забезпечення ефективного надання економічної допомоги і вітаємо намір ЄС провести в Брюсселі нараду високого рівня координації", - йдеться в документі.

Особливо відзначено, що "вживають зусиль щодо диверсифікації джерел газу", у тому числі шляхом організації реверсивного потоку з ЄС.

В комюніке, прийнятому на саміті G7, ідеться: "В умовах неприпустимого втручання у суверенні справи України Російської Федерації ми стоїмо на боці українського уряду і народу. Ми закликаємо незаконні збройні групи до роззброєння. Ми закликаємо українську владу дотримуватися зваженого підходу при здійсненні операцій з відновлення закону і порядку".

"Велика сімка" заявила про підтримку "суттєвого внеску Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) для деескалації кризи за допомогою спеціальної місії зі спостереження та інших документів ОБСЄ".

"Ми єдині в засудженні Російської Федерації через постійне порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Незаконна анексія Криму Росією і дії зі дестабілізації Східної України є неприйнятними і повинні бути зупинені. Ці дії порушують основоположні принципи міжнародного права і є проблемою для всіх країн. Ми закликаємо Російську Федерацію визнати результати виборів, завершити виведення своїх збройних сил на кордоні з Україною, зупинити приплив зброї і бойовиків через кордон та застосувати свій вплив на озброєних сепаратистів, щоб вони склали зброю і відмовилися від насильства. Ми закликаємо Росію виконати зобов'язання, прийняті у Женеві, і співпрацювати з Україною в реалізації її плану зі сприяння миру, єдності та реформ", - йдеться в комюніке.

Лідери країн "Великої сімки" підтвердили "рішення країн G7 ввести санкції проти осіб і організацій, які активно підтримують або роблять дії щодо порушення суверенітету і територіальної цілісності України, загрожуючи миру, безпеці і стабільності України".

Країни G7, підкреслюється в комюніке, "впроваджують сувору політику невизнання положення з Кримом і Севастополем, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262". "Велика сімка" заявила про готовність активізувати цілеспрямовані санкції та здійснити значні додаткові обмежувальні заходи, які призведуть до подальших втрат Росії".

У документі також висловлюють надію на успішне завершення переговорів щодо газу між Росією і Україною за сприяння Євросоюзу. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі