Лещенко розповів про "високобюджетний спекталь" з Порошенком і Яценюком у головних ролях

Поділитися
Лещенко розповів про На очах країни сталася змова, вважає Лещенко © president.gov.ua
У вівторок, 16 лютого, випав хороший привід не просто "здати" генерального прокурора, але і "продати" це як значні поступки з боку президента України.

Народний депутат від "БПП" Сергій Лещенко назвав ситуацію з невдалою відставкою Кабміну напередодні "високобюджетним спектактаклем".

"Вітаю, ви були глядачами в самому високобюджетний виставі під назвою "Перезавантаження", де головні ролі для вас виконували президент найбільшої країни Європи, її прем'єр-міністр і члени парламенту", - пише парламентарій у своєму блозі.

Автор тексту не став пояснювати, чому за відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка не проголосували депутати Ахметова, Коломойського і Пінчука. "Питання до відданої "армії президента", голосування якої показує – або президент втратив вплив на свій бізнес-крило (що малоймовірно), або... ...Або провал голосування за відставку Яценюка стався унаслідок змови. В якій президент Порошенко був якщо не активним учасником, то, як мінімум, закулісним ляльководом", - пише він.

Лещенко пояснює, що при останньому голосуванні раптом понад 20 депутатів БПП не дали голоси за відставку. Так, у 19:50 вівторка, 16 лютого, парламент голосував за визнання роботи Кабміну незадовільною. За – 247 голосів, з яких 120 голосів блоку Порошенко. Це голосування не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Але через п'ятнадцять хвилин, коли голосується відставка уряду, за це рішення фракція БПП дає на 22 голоси менше.

"Подивіться уважно, хто не голосував. Серед них бізнесмени, які бояться в житті одного – накликати на себе гнів Порошенка. Вчитайтеся в прізвища тих, хто не дали голоси: Демчак, Загорій, Козир, Павелко, Недава, Третьяков. Люди, які віддані особисто Порошенку. Або генерал Король, якого пов'язують з Порошенком багато парламентських скликань дружби. Не голосував спікер Гройсман і відданий йому Ткачук. Або менеджер і бізнес-партнер Ложкіна за прізвищем Шверк", - уточнює він.

Однак Лещенко просить звернути увагу на ще один факт – як голосував депутат Олесь Довгий. Він пояснює, що Довгий на сьогодні – це смотрящий президента Порошенка в групі депутатів-бізнесменів "Воля народу". "Після закінчення голосування, упевнившись, що рішення про відставку не прийнято, Довгий пише заяву в апарат парламенту про те, що просить зарахувати його голос як "за" відставку!", - наголошує парламентарій. Депутат підкреслює, що Довгого пов'язують довгі роки дружби і співробітництва з Березенком і Кононенком, яка почалася з часів спільної роботи в блоці Черновецького.

Лещенко також зазначає, що напередодні випав хороший привід не просто здати Шокіна, але і "продати" це значні поступки з боку Порошенка, як сигнал готовності до "перезавантаження, яка не відбулася з причини шкідливого парламенту".

Незважаючи на те, що після призову Порошенко піти у відставку і нібито написання заяви про неї, про що повідомили в ЗМІ, Шокін з 15 лютого перебуває у відпустці. За словами першого заступника генпрокурора Юрія Севрука, 18 лютого Шокіна чекають на робочому місці.

"На очах країни сталася змова, і слово "перезавантаження" зараз стане не менш дискредитованим, ніж слово "деолігархізації"", - підсумовує депутат.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм напередодні ввечері також назвав голосування за відставку уряду Яценюка "добре зрежисованим спектаклем". Найєм підкреслив, що провал голосування за відставку уряду - це результат змови олігархів - Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського та Сергія Льовочкіна - з одного боку. І Петра Порошенка і Арсенія Яценюка - з іншого боку.

Напередодні Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, їм же і ініційовану. Для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський "Блок Петра Порошенка" проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів. У результаті Верховна Рада зможе знову поставити питання про відставку Кабміну вже на наступній сесії, тобто не раніше вересня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі