Лещенко помітив розгубленість Заходу у відносинах з Україною напередодні виборів

Поділитися
Лещенко помітив розгубленість Заходу у відносинах з Україною напередодні виборів За словами Лещенка, ряд країн Заходу "поставили на паузу" відносини з Україною через непрогнозованість результатів виборів президента
Депутат поділився враженнями від Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Член парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Сергій Лещенко вважає, що країни Заходу перебувають в дещо розгубленому стані через неможливість точно спрогнозувати результати виборів президента України. Чимало партнерів України не особливо зацікавлені в зміні політичного керівництва країни. У той же час, чинна влада встигла підірвати довіру себе, виконуючи не всі взяті на себе зобов'язання. Таку думку народний депутат висловив у своєму блозі за підсумками Мюнхенській конференції з питань безпеки, опублікованому у виданні "Новое время" у понеділок, 25 лютого.

"Частина західного істеблішменту з подивом з'ясувала, що нічого не розуміє, що відбувається в Україні. Світові столиці хотіли б прогнозованого лідера, але стався збій: чинний президент відчайдушно бореться, не гидуючи роздачею грошей і адмінресурсом, за вихід у другий тур з "комедіантом" і "популісткою" - такими кліше нагороджуються в розмовах Володимир Зеленський і Юлія Тимошенко", - пише Лещенко.

Провину за ситуацію політик покладає на український народ, нових політичних лідерів і Захід. На думку Лещенка, українці, дозволили "корупціонерам зміцнитися у влади", нові політики –дистанціювалися від виборів, а західні партнери – "закривали очі на корупцію, кумівство, обман" і видавали кредити, "прощаючи розграбування бюджетних потоків".

"Захід уникає обговорення того, чому влада в Україні так зненавиджена, хоча світові столиці кружляли з нею в танці з реформаторськими бубнами. І коли вони кивали головами після чергових обіцянок Порошенко викорінити корупцію, Юрія Луценка - звільнити главу САП Назара Холодницького, прем'єра Володимира Гройсмана - побороти контрабанду і першого віце-прем'єра Степана Кубіва - провести приватизацію та корпоратизацію, то в підсумку дозволяли обдурити себе і були раді обманюватися", - зазначає Лещенко.

При цьому, за його словами, низка західних партнерів готові "поставили на паузу" відносини з Україною, а деякі – готові підтримати Петра Порошенка, "щоб не стрибнути з головою в невідомість".

"Нинішня позиція Заходу зрозуміла: зміна влади в Україні означає черговий вихід із зони комфорту, коли доведеться з нуля будувати відносини з новою адміністрацією. Але мовчання через порушення на виборах ще небезпечніше. Це відмова Заходу від своїх же принципів чесних виборів в ім'я боротьби за конкретного кандидата, нехай більше прогнозованого, який викликає у них менше головного болю", - підкреслює депутат.

Він вважає, що Україна повинна просто стати "нормальною країною", щоб "не провокувати дискомфорт у партнерів".

"Зміна влади в Швеції, Словенії чи Португалії мало турбує Вашингтон чи Брюссель. Тому що там знають: ці країни, проходячи через кризи, все одно залишаються "нормальними". А поки ми граємо проти себе в ключових питаннях міжнародної політики", - пише Лещенко.

Депутат звертає увагу на тривожні для України тенденції в суспільній думці в державах ЄС: значна частина громадян Франції і Німеччині не вбачають необхідності в посиленні санкційного тиску на Росію.

"А поки ми граємо проти себе в ключових питаннях міжнародної політики... Рано чи пізно європейські політики під тиском своїх громадян задумаються, чи є сенс жертвувати в ім'я тих, хто так і не зміг позбутися корупції. Саме це, а не вибори президента стане найбільшим геополітичним фіаско України", - резюмує Лещенко.

Нагадаємо, 15-17 лютого в Мюнхені проходила щорічна конференція з питань безпеки. На її полях президент України Петро Порошенко зустрівся з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, генсеком НАТО Єнсом Столтенбергомі віце-президентом США Майком Пенсом. Учасники конференції обговорювали, зокрема, протидії російській загрозі та новий пакет санкцій проти РФ за агресію в Керченській протоці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі