"Я чув про те, що вже певне військово-експертне та технічне ноу-хау передається на землі, чув про те, що дехто вже постачає до Лівії зброю", - заявив він.
На думку С. Лаврова, зазначені дії є порушенням резолюції Ради Безпеки ООН номер 1970, яка забороняє такі постачання.
Відповідаючи на питання про чутки про використання коаліцією боєприпасів зі збідненим ураном, міністр зазначив, що нічого з цієї теми сказати не може, але якщо інформація підтвердиться, "то треба з цим розбиратися".
Крім того, С. Лавров ще раз підкреслив, що Росія виступає за політичне вирішення конфлікту, а не військове, і підтримав мирну ініціативу Африканського союзу, вже відхилену Заходом і повстанцями в Бенгазі.
"Принципово важливо не підігрувати настроям на користь вирішення проблем і в Лівії, і в будь-якій країні цього регіону шляхом застосування надмірної військової сили", - сказав російський міністр, додавши, що завданням світового співтовариства є захист мирних громадян.
С. Лавров також висловився з приводу чуток про можливу наземну операцію. На його думку, така операція була б незаконною, оскільки резолюція ООН прямо забороняє її проведення.
Як повідомлялося раніше, Росія не стала заперечувати проти резолюції, що санкціонувала бомбардування військ Муаммара Каддафі, однак потім стала висловлювати занепокоєння з приводу "надмірного застосування сили" учасниками коаліції.
Крім того, президент РФ Дмитро Медведєв висловив думку, що західні країни, які беруть участь у військовій кампанії в Лівії, своїми діями перевищили повноваження, якими їх наділила відповідна резолюція Ради безпеки ООН.
Військова операція міжнародного співтовариства проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі почалася увечері 19 березня з повітряних бомбардувань. РБ ООН рішенням від 17 березня санкціонував ці дії, заборонивши проводити наземну операцію.