Лавров заявив про "нові перешкоди" для обміну утримуваними особами

Поділитися
Лавров заявив про Про незаконне переслідування українських моряків РФ воліє не згадувати © МЗС Росії
Завтра Тристороння контактна група проведе відеоконференцію, присвячену питанням обміну.

У Кремлі традиційно намагаються перекласти відповідальність за зрив переговорів про обмін утримуваними особами на Україну. Так, голова МЗС РФ Сергій Лавров в етері одного з російських ЗМІ заявив про "нові перешкоди для обміну".

"Мета – "всіх на всіх", але коли вони всі ці роки зіставляли списки, то виявилося, що не всі взаємно підтверджені. Є списки, які визнані з обох сторін як списки реально існуючих людей, всі знають, де ці люди знаходяться і як їх треба звільнити й обміняти... ці люди встановлені, списки є, отже, ми їх обміняємо", - заявив Лавров.

І додав, що не всі фігуранти списків на обмін "процесуально очищені".

"Тепер в контактній групі з'явився новий критерій: встановлені - так, але вони не всі "процесуально очищені". Це означає нову перешкоду до того, щоб люди до Різдва і Нового року повернулися додому", - додав він.

Росія вимагає амністії для бойовиків, чиї імена включені до списків на обмін. Вимога держави-агресора створює небезпечний прецедент і готує підґрунтя для амністії всіх, хто вчинив тяжкі злочини проти України.

Сама ж РФ так і не закрила незаконні кримінальні провадження проти військових моряків ВМС України, захоплених в районі Керченської протоки минулого року і повернутих на батьківщину під час вересневого обміну.

Зустріч у Мінську: 18 грудня в столиці Білорусі відбулося засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу (ТКГ). На ньому, зокрема, обговорювався обмін утримуваними особами до 31 грудня, про що раніше домовилися учасники нормандського саміту в Парижі.

"На превеликий жаль, списки оновити, домовитися не вдалося. Я бачу на сьогодні, що нам не вдалося досягти в цьому прогресу", - заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

За словами Пристайка, в гуманітарній підгрупі ТКГ намагаються домовитися хоча б про якусь конкретну кількість осіб для обміну. Але процес блокується Росією та представниками окупаційних адміністрацій ОРДЛО. Крім цього, частина учасників обміну відмовилася повертатися на окуповану територію.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Докладніше про результати переговорів і їхні наслідки для України читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі