Лавров відхрестився від Будапештського меморандуму, прикрившись "держпереворотом"

Поділитися
Лавров відхрестився від Будапештського меморандуму, прикрившись Підписання Будапештського меморандуму, 5 грудня 1994 року
Глава МЗС РФ заявив, що Росія хоч і зобов'язалась поважати територіальну цілісність України, але це нібито не поширюється на держперевороти.

Росія, згідно з Будапештським меморандумом, зобов'язалася поважати суверенітет і територіальну цілісність, пригадав глава МЗС Росії Сергій Лавров за підсумками участі в раді міністрів закордонних справ ОБСЄ в день 20-річного ювілею договору.

У той же час, згідно з аргументами Лаврова, РФ не зобов'язана дотримуватися цього при умовах "державних переворотів".

"Там немає зобов'язань визнавати результати збройних державних переворотів", - заявив Лавров, не сказавши, що пунктів, що обумовлюють можливість порушувати межі України при будь-яких умовах в меморандумі також немає.

Також Лавров "заспокоїв" інших, зазначивши, що Росія зобов'язувалася, крім іншого, не застосовувати ядерну зброю проти України. На інших участиников договору поширювалися аналогічні правила.

Через 20 років після підписання Будапештського меморандуму. Про що він і що було порушено?

5 грудня 1994 року між Леонідом Кучмою (президентом України), Борисом Єльциним (президентом Росії), Джоном Мейджором (прем'єром Великобританії) і Біллом Клінтоном (президентом США) був підписаний Будапештський меморандум за підсумками саміту ОБСЄ.

У тексті цього документа США, Великобританія і Росія привітали приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і відмову від третього в світі ядерного потенціалу в обмін на наступні пункти: поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози застосування сили, утримуватися від економічного тиску, негайні дії від Радбезу ООН при агресії проти України, не застосовувати ядерну зброю проти України і проводити негайні консультації у випадку порушення зобов'язання.

Як стверджував для виправдання анексії Криму президент Росії Володимир Путін, після революції на території України "виникла нова держава", з яким РФ нібито ніяких документів не підписувала.

Читайте також: Кучма: Президент Франції попереджав, що Будапештський меморандум - обман

В кінці травня посол США в Україні Джеффрі Пайєт також відхрестився від порушення Штатами меморандуму, пославшись на те, що Будапештський меморандум - не договір про гарантії безпеки. Таким чином, він звернув увагу на той факт, що в договорі дійсно ніде не прописано, що в разі порушення цього меморандуму однією державою решта застосують військову силу з метою його захисту.

2 вересня Росія відмовилася від консультацій в рамках Будапештського меморандуму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі