Лавров пропонує Заходу ввести санкції проти Києва

Поділитися
Лавров пропонує Заходу ввести санкції проти Києва Лавров в черговий раз звинуватив Київ у недотриманні мінських угод © joinfo.ua
Глава російського МЗС заявив, що українська сторона перекручує те, "що було записано чорним по білому" в мінських угодах.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров запропонував Заходу застосувати механізм санкцій проти Києва, щоб змусити його виконувати мінські домовленості.

"Я не знаю, які інструменти тиску на Київ є в американців, європейців. Але, може бути, настільки улюблений ними механізм санкцій застосувати в даному випадку до київської влади, щоб примусити їх виконувати те, про що домовлялися, і виконання чого так дружно, в один голос - вимагають наші західні колеги", - сказав Лавров.

На думку глави російського МЗС, влада України почала псувати положення документа на наступний день після досягнення мінських домовленостей.

"Факти такі, що вже на наступний день після 12 лютого київські власті заявили, що не брали на себе жодних зобов'язань в Мінську щодо організації амністії для учасників подій на південному сході України. Вони заявили, що не брали на себе жодних політичних і юридичних зобов'язань щодо необхідності врахування позицій Донецька і Луганська при проведенні конституційної реформи", - додав міністр.

Також, як заявив Лавров, в комплексі заходів виконання мінських угод прямо записано, що місцеві вибори повинні відбутися за згодою територій, на яких проголошено "ДНР" і "ЛНР".

"Зараз ми чуємо про те, що Верховна Рада прийняла якусь заяву, що вона не буде співпрацювати з представниками проголошених республік при організації місцевих виборів", - повідомив глава МЗС РФ.

Читайте також: Лавров назвав сміховинною вимогу Києва повністю припинити вогонь

В тексті Мінських угодах від 12 лютого говориться, що однією з умов мирного процесу є проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

Також спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає, що консультації щодо зміни до Конституції України повинні проходити за участю законно обраних влади Донецької та Луганської областей.

Не зважаючи на мінські угоди, після початку "перемир'я" бойовики масовано атакували Дебальцеве і захопили його до 17 лютого. Надалі проросійські терористи не припиняли обстріли, періодично штурмуючи позиції українських військових. 9 березня сили АТО перехопили розмови бойовиків про плани наступу на Щастя і Лисичанськ. Також головнокомандувач Об'єднаними збройними силами ННАТО в Європі Філіп Брідлав не підтвердив відведення артилерії бойовиками в Донбасі. За його словами, спостерігачі ОБСЄ досі не мають повного доступу до території на схід від лінії зіткнення в Донбасі.

10 березня бойовики обстріляли позиції українських військових в Авдіївці з 152-мм артилерійських систем, під Широкино - з "Градів", які повинні були бути відведені відповідно до мінських угод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі