Проте він все ж висловив офіційну точку зору Кремля. На відміну від прес-секретаря Путіна Пєскова, який взагалі практично уникнув відповіді, глава російського МЗС погодився, що "нова точка зору має право на існування", але існують діючі і схвалені Радою Безпеки ООН формати врегулювання.
"Мабуть, коли мова йде про серйозні пропозиції, вони робляться спочатку по дипломатичних каналах, а не публічно через Facebook. Але ми готові розглядати конкретні пропозиції, які будуть допомагати виконувати резолюцію Ради Безпеки, яка затвердила Мінські домовленості, а не підміняти цю резолюцію і самі Мінські домовленості", - сказав Лавров.
Втім, він тут же зумів спростувати самого себе, сказавши, що ключем до врегулювання конфлікту залишається прямий діалог між сторонами.
"Формат, і нормандський, і Мінський, був схвалений Радою Безпеки ООН, це є безпосереднім інструментом, який необхідно використовувати міжнародного співтовариства. Інші пропозиції, напевно, мають право на існування. Але наголос треба робити на прямий діалог, це серцевина Мінських домовленостей"
Тоді незрозуміло, чому заклик до прямого діалогу так наполохав Кремль.
Раніше стало відомо, що МЗС Франції повідомило про підтримку ідеї Зеленського про діалог з Путіним в новому форматі.
Президент України Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну особисто "поговорити" і спільно обговорити ситуацію про врегулювання ситуації на сході України з лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму і країн Нормандського формату в Мінську, де проходять засідання Тристоронньої контактної групи.
"Хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна. Треба поговорити? Треба. Обговоримо чий Крим, кого там немає на Донбасі. Компанію для розмови пропоную таку: я, Ви, президент США Дональд Трамп, прем'єр Великобританії Тереза Мей, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Григорович Лукашенко з задоволенням прийме нас з вами в Мінську", - сказав Зеленський у своєму зверненні.