Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович на прес-конференції у четвер, 22 вересня.
Зокрема, він зазначив, що не може бути враховано пропозицію Венеціанської комісії про зміну виборчої системи, запропоновану у проекті.
При цьому міністр послався на те, що Венеціанська комісія у 2002 році прийняла кодекс належної практики у виборчих справах, який не містить застережень щодо порядку висунення кандидатів на виборах і характеру виборчої системи.
Міністр пояснив, що це означає, що виборча система є внутрішньою справою країни, тому він думає, що у проекті залишиться змішана система.
Також О.Лавринович спрогнозував, що незмінним в проекті залишиться 5% прохідний бар'єр на виборах.
Окрім того, міністр зазначив, що не буде змінено статті проекту закону, які встановлюють право бути обраним за умови проживання на території України протягом останніх 5 років, а також не буде змінено норму, що не можуть обиратися люди, яким було пред'явлено звинувачення у скоєнні навмисного злочину.
О.Лавринович підкреслив, що ці статті повністю відтворюють положення статті 76 Конституції України, а проект закону не може містити норм, які суперечать Конституції.
О.Лавринович відзначив, що у висновках Венеціанської комісії та ОБСЄ є 21 рекомендація, які він буде пропонувати врахувати, а також 14 рекомендацій, які потребують додаткових дискусій.
Серед них він назвав питання голосування виборців за кордоном, зокрема, що стосується мажоритарних кандидатів, а також питання, чи доцільно ставити підпис членам комісії на бюлетені перед безпосередньою видачею виборцю.
Нагадаємо, що О.Лавринович вважає законопроект про «Про вибори народних депутатів України» готовим на 100%, має намір наступного тижня передати його президентові Віктору Януковичу для внесення до парламенту.
Раніше В.Янукович пообіцяв врахувати висновки Венеціанської комісії та ОБСЄ і навіть взяти це під свій особистий контроль.