На якому б етапі сьогодні не знаходилася адмінреформа і що б там не було з термінами і прізвищами, головне - зроблено.
Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.
«Крім того, що ми почали створювати чітку форму нового державного апарату, визначеного кількістю та структурою органів влади на рівнях центр (1-й етап реформи) - регіон (2-й етап) - місто (3-й етап), ми вибудували й чітку логіку системи державного управління. Тепер в одному держоргані немає функцій, котрі б суперечили одна одній. Тепер один орган не може вирішувати, що робити, як робити, а потім себе ще контролювати й преміювати. Є міністерства (визначають політику), служби (надають державні послуги), інспекції (здійснюють нагляд і контроль за дотриманням законодавства), агентства (управляють державною власністю) і регулятори».
Що стосується регуляторів, О. Лавринович зазначив, що тривалий час гостро стояло питання про регулювання ринків. «На сьогодні цю реформу проведено і закріплено на рівні закону про монополії та регулятори. Усі п’ять регуляторів (НКРЕ, комісія з ЖКГ, комісія з ринку зв’язку) виведені за межі виконавчої влади й незалежні. І навіть якщо на особистісному рівні залишилися якісь зв’язки та контакти, логіка дій, прописаних нормативно, усе поставить на свої місця. Якщо орган народжується і починає працювати, не потребуючи якихось погоджень і розпоряджень, він дуже швидко входить в автономний режим».
«У результаті всього цього зроблено один із ключових кроків, котрий дозволяє перестати удобрювати ґрунт, на якому проростає корупція. Бо тепер ні начальник інспекції, ні начальник служби чи агентства не має можливості щось там придумати у власних інтересах і реалізувати», - зазначив чиновник.