Лавринович: Депутатам всіх рівнів збільшать термін повноважень

Поділитися
Міністр юстиції України Олександр Лавринович у понеділок, 4 жовтня, на прес-конференції заявив, що найближчим часом терміни повноважень депутатів Верховної Ради і місцевих рад, сільських, селищних і міських голів можуть бути збільшені до 5 років.
Міністр юстиції України Олександр Лавринович у понеділок, 4 жовтня, на прес-конференції заявив, що найближчим часом терміни повноважень депутатів Верховної Ради і місцевих рад, сільських, селищних і міських голів можуть бути збільшені до 5 років.«Удосконалення (конституції - ред.) зазвичай є можливим, а частково - навіть необхідним. Мова йде про те, що ми не можемо так, як інші країни, мати ідеальний Основний Закон. Такої ваги акти ухвалюються у відповідний історичний час при врахуванні компромісів тих, хто реально визначає процеси в країні і ухвалення державних рішень. Ясно, що ми можемо мати найближчим часом точкові зміни, які можуть стосуватися термінів повноважень депутатів місцевих рад, також членів українського парламенту і відповідних посадових осіб сіл, селищ і міст, які обираються прямими виборами», - сказав Лавринович. За його словами, тривала дискусія навколо терміну повноважень цих органів засвідчує, що такий термін має становити 5 років. «Я думаю, що оскільки тут не було жодних політичних сил, які заперечують стосовно цього, очевидно, що така зміна може відбутись доволі оперативно», - сказав Лавринович. У той же час він відзначив, що інші вдосконалення діючої Конституції потребують більш ретельної підготовки, а також публічних дискусій. «Коли будуть прийматися реальні зміни до Основного Закону, потрібно, щоб вони на той час були сприйняті і суспільством, і членами парламенту, які мають голосувати за це. Щоб ми виходили на фінальне рішення тоді, коли будуть враховані всі нюанси рішення і його наслідки. Робити це якось прискорено на підставі домовленості, очевидно, не варто», - сказав Лавринович. Він зазначив, що 32 закони, до яких внесено зміни сьогодні Кабміном, є невідкладними, а, окрім того, робота з приведення законодавчих актів у відповідність з Конституцією буде продовжена. «Ще буде проводитися інвентаризація (законів - ред.)», -зазначив міністр юстиції. Як повідомлялося, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-ІV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття. Суд поклав на органи держвлади обов'язки щодо виконання даного рішення щодо приведення нормативно-правових актів відповідно до Конституції України від 27 червня 19996 року в редакції, яка існувала до внесення до неї змін №2222 — IV.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі