119 народних депутатів, які задекларували електронних деклараціях не менше 1 млн грн грошових активів, які отримували компенсацію на житло в 2015 році
"Експерти проекту "Дослівно" проаналізували декларації народних депутатів, які в минулому році отримували з бюджету кошти на оренду. З'ясувалося, що 119 з них задекларували в 12 розділі електронних декларації більше мільйона гривень (або еквівалент)", - сказано в повідомленні Комітету виборців України на офіційній сторінці в Facebook.
Десять найбагатших депутатів, які отримували компенсації на житло:
1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн;
2. Олександр Вілкул, 190 млн грн;
3. Євген Геллер, 165 млн грн;
4. Руслан Демчак, 133 млн грн;
5. Євген Мураєв, 94 млн грн;
6. Борислав Розенблат, 94 млн грн;
7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн;
8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн;
9. Олександр Пресман, 71 млн грн; 1
0. Аркадій Корнацький, 57 млн грн.
"Дехто з заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм або близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євген Геллер написав, що є власником будинку у майже 1 тис. кв. м у передмісті Києва, у селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно декларації народного депутата, володіє будинком 337 кв. м у селищі Крюківщина, який знаходиться в двох кілометрах від Київської окружної дороги. Наприклад, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно його декларації, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло", - сказано в повідомленні.
Наголошується, що для аналізу були взяті електронні декларації народних депутатів України 2015 року, які в грудні 2015 року отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номера. Підсумовані всі зазначені в главі 12 декларацій грошові активи. Валютні активи переведені в гривню.
Раніше "Опора" підрахувала мільярди "на руках" у народних депутатів. Топ-10 народних депутатів за задекларованим грошовим активам очолює представник "Народного фронту" Ігор Котвицький. При цьому станом на 31 жовтня загальні задекларовані народними депутатами грошові активи досягли показника в 11,993 млрд у гривневому еквіваленті.
Також агентство Reuters опублікувало статтю з назвою "Україна шокована деклараціями чиновників", де зазначалось, що антикорупційна реформа в Україні, яка зобов'язала чиновників задекларувати своє багатство онлайн, показала величезну різницю між багатством політиків і тих, кого вони представляють.