Кваліфікаційне оцінювання суддів в Україні можна повністю закінчити за рік – Козьяков

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кваліфікаційне оцінювання суддів в Україні можна повністю закінчити за рік – Козьяков © Укрінформ
На місяць кваліфікаційна комісія може проводити 100-200 співбесід, у найплідніші - 300-400.

Після голосування депутатів за відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), з'явився реальний шанс завершити важливі кадрові процедури і вирішити проблему кадрової кризи в українських судах.

Що для цього має зробити новий склад кваліфікаційної комісії, пише глава ВККСУ в 2014-2019 роках Сергій Козьяков у статті «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз» для читачів ZN.UA.

Станом на 1 липня, кваліфікаційне оцінювання на відповідність обійманій посаді не завершено стосовно 2 010 суддів. Водночас для переважної кількості суддів йдеться про фінальну процедуру - співбесіду з членами ВККС.

«Упевнений, що приблизний термін, протягом якого ВККС нового складу зможе виконати цю роботу, можна розрахувати з високою ймовірністю», - пише автор.

У найплідніші місяці роботи, старий склад кваліфкомісії суддів проводив 300-400 співбесід. У квітні 2018 року було проведено 397 співбесід, у липні - 418, у вересні - 328. В інші місяці проводилося в середньому від 100 до 200 співбесід.

«Таким чином, якщо недосвідчений (спочатку) склад Комісії навіть п’ятьма колегіями по три члени ВККС буде проводити одночасно бодай по 200 співбесід на місяць, то процедуру загалом закінчать через 10 місяців», - зазначає Козьяков.

Але це оптимістичний сценарій, який може бути реалізований у разі, якщо ВККС нічим більше не займатиметься. Якщо ж до цього додати необхідність роботи за іншими напрямками, це подовжить час роботи на термін від одного до трьох місяців.

«Причина – технологічно часу на засідання колегіального органу в повному складі (стосовно ВККС – це 16 чоловік) іде більше, ніж на засідання в колегіях (по три–чотири людини). П'ять колегій, які працюють одночасно, можуть провести утроє–вчетверо більше співбесід, ніж пленарне засідання», - пояснює він.

Докладніше про причини кадрової кризи в судах України та шляхи виходу із ситуації, що склалася, читайте в статті Сергія Козьякова «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі