За три дні до цього, 28 травня, журналісти помітили біля воріт АП автомобіль супроводу Віктора Пінчука та машину охорони експрезидента України Леоніда Кучми.
Журналісти проекту відправили запит на ім'я новообраного президента Володимира Зеленського та олігарха Віктора Пінчука з проханням пояснити мету зустрічі, теми, які обговорювалися, а також домовленості, яких було досягнуто під час зустрічі.
Зазначимо, під час своїй передвиборчої кампанії Зеленський обіцяв, що за його президентства стосунки з бізнесом будуть прозорими. "Більше жодних кулуарних переговорів, нічних візитів до АП і прихованих від суспільства домовленостей", - писав він на своїй сторінці в Facebook.
У команді Зеленського його прагнення поділяли. "Ідеолог" команди, нині представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук переконував журналістів, що кулуарних зустрічей Зеленського із олігархами бути не може. "Я глибоко переконаний, що цього не може статися", - наголошував він.
А політконсультант, нині очільник президентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков наполягав, що не знає випадків, коли на рішення Зеленського впливали олігархи.
"Я жодного разу не бачив, щоб рішення ухвалювались Володимиром Зеленським, і на цих нарадах був присутній хтось із олігархів. Або хтось йому дзвонив чи рекомендував", - запевняв він.
Нагадаємо, за часів президентства п'ятого президента України Петра Порошенка непублічні візити на Банкову політиків, бізнесменів із сумнівною репутацією й олігархів не були дивиною.
Адміністрацію президента відвідували олігархи Рінат Ахметов, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук і Павло Фукс. Протягом жовтня-грудня 2018 року на Банкову тричі приїздив впливовий столичний бізнесмен Вадим Столар, АП та приватну оселю голови держави в Козині неодноразово навідував лідер проросійської організації "Український вибір" Віктор Медведчук.