Кулеба про санкції проти РФ: Кремль має отримувати чіткі сигнали, а не щоденні погрози

Відео
Поділитися
Нові санкції повинні охопити фінансовий, економічний, експортний сектори та інші сфери, які не потрапили під обмеження у 2014 році.

Україна чекає від партнерів погодження єдиного пакету санкцій проти РФ, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумками переговорів із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Росія має чітко усвідомлювати ціну потенційного «нападу» на Україну, наголосив дипломат.

«Наше головне очікування від США, від наших європейських партнерів, щоб вони успішно домовилися про сильний пакет санкцій, які будуть застосовані щодо РФ. (…) Росія повинна щодня отримувати дуже чіткі сигнали, що той непідйомний вантаж, про який говорять наші партнери у вигляді санкцій, є реальним. А не лише загрози», - пояснив він.

Своєю чергою Ентоні Блінкен заявив про готовність партнерів діяти «скоординовано та цілеспрямовано», щоб РФ відчула наслідки агресії.

«Ми дуже інтенсивно працюємо як в уряді США, так і координуємо власні дії з нашими союзниками та партнерами в ЄС, щоб разом розробити великий пакет санкцій, що включає заходи, яких не було вжито у 2014 році. І це робимо не лише ми, а й G7, ЄС та НАТО. Ми говоримо Росії, що вона зіштовхнеться із серйозними наслідками, якщо вирішить продовжити агресію проти України», - наголосив держсекретар США.

Нові санкції охоплюють фінансовий, економічний, експортний сектори та інші сфери. «Я сподіваюся, що цього не станеться. Але якщо до цього дійде, ми діятимемо сильно, скоординовано, щоб РФ відчула наслідки», - додав Блінкен.

Раніше заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила про підготовку Вашингтоном 18 сценаріїв на випадок вторгнення Росії в Україну.

Санкції вводитимуть у кілька етапів, пише CNN. Агресора можуть відключити від міжнародної системи SWIFT (удар по банківському сектору), позбавити можливості закуповувати інтегральні схеми та продукцію, що містить їх (удар по оборонному сектору), а на фінальному етапі ввести санкції проти енергетичного сектора.

Під обмеження вперше може потрапити особисто президент РФ Владімір Путін, а не лише його найближче оточення.

Водночас США поки що утримуються від запровадження болючих для Росії санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». 13 січня Сенат провалив голосування за законопроєкт сенатора Теда Круза.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі