Кулеба ухилився від прямої відповіді на запитання про роботу над отриманням Україною ПДЧ НАТО

10 вересня, 2019, 23:59 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції став першим членом нового уряду, який відвідав Брюссель.

Кулеба ухилився від прямої відповіді на запитання про роботу над отриманням Україною ПДЧ НАТО
Кулеба вперше відвідав штаб-квартиру НАТО в статусі віце-прем'єра © Олександр Чекменьов / Фокус

Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба не став прямо відповідати на запитання, чи буде Україна піднімати питання щодо Плану дій з надання членства в НАТО на найближчому саміті Альянсу, що відбудеться в Лондоні у грудні цього року. Однак з відповіді Кулеби можна зробити висновок, що він і новий уряд України педалювати це питання не збираються.

"Я особисто сповідую дуже прагматичний підхід – я вважаю, що і у відносинах з НАТО і ЄС потрібно досягати того рівня, коли ми самі станемо для них незамінними. Ми не повинні стояти біля дверей і стукати в закриті двері і благати "візьміть нас". Ми повинні працювати таким чином, щоб вони зрозуміли, що без нас вони слабкіші, ніж з нами", - заявив Кулеба журналістам у Брюсселі у вівторок, 10 вересня. Віце-прем'єр додав, що "саме такий підхід просуватиме на цій посаді".

При цьому дипломат пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб співпраця України і НАТО залишалося динамічною, "максимально повноформатною" і "без будь-яких просідань".

Кулеба також повідомив, що в ході візиту до штаб-квартири НАТО він погодив із представниками Альянсу активізацію роботи спільної робочої групи з оборонної реформи.

"Це рамкова група, в рамках якої існують підгрупи. Це – основний формат нашої взаємодії з Альянсом. Відбудуться засідання, триватиме робота, і діалог буде активізовано", - пояснив віце-прем'єр.

Відзначимо, що Дмитро Кулеба вперше вів переговори з представниками НАТО в статусі віце-прем'єра і став першим членом нового українського уряду, який відвідав Брюссель.

Нагадаємо, що в ході зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі 4 червня президент Володимир Зеленський підтвердив відданість України курсу на членство в НАТО і Євросоюзі, пославшись на відповідні норми Конституції.

У той же час, під час передвиборної кампанії і після неї Зеленський заявляв, що підтримує співпрацю з НАТО, але питання членства України в Альянсі вважає за необхідне винести на референдум.

Нагадаємо, 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

Related video

У лютому Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Підготував/ла : Сергій Жуков
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК