Кулеба направив Зеленському подання з пропозицією розірвати дипвідносини з РФ

Поділитися
Кулеба направив Зеленському подання з пропозицією розірвати дипвідносини з РФ © МЗС України
За інформацією ZN.UA, Україна розглядає два варіанти розриву дипвідносин з РФ.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба направив президенту України подання з пропозицією розірвати дипвідносини з Росією, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні вночі я підписав подання на президента України з пропозицією розірвати дипломатичні відносини з РФ. Я вважаю, завжди так вважав, що це потрібно було зробити ще у 2014 році. На жаль, тоді це рішення не було ухвалено", - заявив Кулеба у Вашингтоні у вівторок.

Кулеба повідомив: "Ми проаналізували всі можливі наслідки та сценарії розвитку подій у разі прийняття такого рішення і дійшли висновку, що таке рішення є своєчасним, продуманим та відповідає інтересам України".

"Що стосується того, коли це відбудеться, то президент ухвалить відповідне рішення, далі ми, власне, вийдемо з офіційною позицією, це означатиме розрив дипвідносин", - наголосив глава МЗС.

Нагадаємо, що в ході спілкування з представниками мас-медіа за результатами переговорів з президентом Естонії Аларом Карісом Зеленський повідомив, що отримав запит від МЗС України щодо питання розриву дипломатичних відносин між Україною та РФ. «Я відразу після нашої пресконференції дивитимусь і опрацьовуватиму це питання. І не лише це питання, а й наші дієві кроки щодо ескалації з боку Російської Федерації», – наголосив він.

За інформацією ZN.UA, розглядається декілька варіантів дій Києва. Перший варіант – розрив як дипломатичних, так і консульських відносин. Другий - розрив дипвідносин за збереження консульських відносин. Наші співрозмовники зазначають, що для України найкращим є другий варіант, який дозволить українським консулам у Російській Федерації продовжити здійснювати консульський захист українських громадян насамперед політв'язнів Кремля.

22 лютого слідом за держдумою Рада Федерації РФ ратифікувала "договір" Росії з "ДНР" та "ЛНР" - територіями Донецької та Луганської областей, які окупували контрольовані Кремлем однойменні збройні угруповання.

Визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР" означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили відразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Цей раунд протистояння із Заходом Путін програв. Він хотів великої гри, розділу сфер впливу, уявляючи себе Сталіним у Ялті. А в результаті — просто вкрав пасочки у того, хто менший на зріст. Оруеллівський майже годинний спіч, який виглядав теоретичним обґрунтуванням для окупації всієї гидливо-ненависної Путіну України, поки що став прелюдією до пережовування раніше вже відкушеної частини нашої країни.

Та це був лише один із раундів. І ми маємо бути готові до всього…

Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силіної «Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі