"Це звичайна чергова провокація, яких за останні 12 років я отримав більш ніж достатньо", - сказав він.
Кучма також припустив, що в Кузьміна могла переселитися душа прокурора СРСР, одного з організаторів сталінських репресій Андрія Вишинського.
"Я читав сьогодні в літаку журнал, що є наукова теорія про те, що душі померлих людей, які жили колись, передаються душам сьогоднішніх. Як мені здається, що один з опричників Йосипа Віссаріоновича Сталіна, на кшталт Вишинського потрапив у душу нашого прокурора, звідси і такі дії", - висловив думку Кучма.
- У Кузьміна є достатньо доказів причетності Кучми до вбивства Гонгадзе
Напередодні Кузьмін в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" заявив, що у Генеральної прокуратури України є достатньо доказів, які підтверджують причетність Кучми до замовлення вбивства Гонгадзе.
"У нас є достатньо доказів, які підтверджують причетність Кучми до цього злочину. І ми зараз займаємося розслідуванням і збором усіх можливих доказів", - сказав він, відповідаючи на уточнююче питання, чи вдасться слідству довести, що Кучма замовляв це вбивство.
Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році В Київській області знайдені останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддане землі, оскільки мати журналіста Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.
- Кучма назвав справедливим вирок "катюзі Пукачу"
21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно Кучми. Він звинувачувався у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства журналіста Гонгадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).
13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. Апеляційний суд Києва, а потім Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Кучми. Сам Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.
У грудні 2012 року Кузьмін розповів журналістам, що розслідування щодо замовників вбивства журналіста проводиться у нових умовах, його внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії пов'язані з набуттям чинності 21 листопада нового Кримінального процесуального кодексу.
29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-главу департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Пукач позбавлений звання генерал-лейтенанта, а також зобов'язаний виплатити Гонгадзе 500 тис грн, а також 100 тис грн журналістові Олексію Подільському.
Після оголошення вироку головуючий суддя 3 запитав у Пукача, чи зрозумілий йому вирок, на що той відповів: "Мені вирок буде зрозумілий, коли зі мною будуть сидіти Кучма і Литвин". !zn
Читайте також:
Литвин попросив припинити знущатися над ним у справі Гонгадзе
Мельниченко заявив, що Кучма намагався купити його записи за 2 мільйони доларів
Пукач заявив, що Кучма і Литвин повинні сидіти з ним в одній клітці
Адвокат Кучми запевнив, що його підзахисний не причетний до вбивства Гонгадзе