Кучма розповів, як Захарченко ледве не зірвав переговори в Мінську

Поділитися
Кучма розповів, як Захарченко ледве не зірвав переговори в Мінську © Арсен Аваков (facebook.com/arsen.avakov.1)
Контактна група в Мінську повинна була підписати документ разом з ватажками терористів Захарченком та Плотницьким, а потім передати його лідерам "нормандської четвірки" - Порошенку, Олланду, Меркель і Путіну.

Переговори в Мінську ледь не зірвалися - через вимоги бойовиків
Переговори в Мінську ледь не зірвалися - через вимоги бойовиків

Терористи ледь не зірвали весь процес переговорів у Мінську, тоді як глави держав вже збиралися роз'їхатися. Як розповів другий президент Леонід Кучма, який представляв в контактній групі Україну, у бойовиків з "ДНР"/"ЛНР" "не було бажання досягти якогось консенсусу", як не було найголовнішого - "бажання досягти миру на цій бідній землі".

За словами Кучми, після вимушеної перерви було вирішено внести деякі зміни, і переговори продовжилися в тому ж форматі.

"Контактна група повинна була разом з Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким підписати цей документ, передати його чотирьом президентам, а вони повинні були вийти до преси, благословити цей документ і сказати: "Хлопці, давайте далі жити дружно". Але коли ми сіли за стіл підписувати документ, Плотницький і Захарченко сказали, що вони нічого підписувати не будуть, їх не влаштовує договір" - розповів Кучма в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

"Почали з того, що, нібито, наші військові в "котлі" в Дебальцевому, пропонували записати, що військові повинні здати зброю. Це була німа сцена. Четвірка мало не роз'їхалася", - повідомив президент.

Читайте також: Міллер звинуватив "Нафтогаз" у неповному виконанні "брюссельських домовленостей"

Потім довелося взяти таймаут та внести в документ "єдину зміну" (про час початку перемир'я), хоча "зауважень з боку Донбасу було багато", розповідає він.

"Єдина зміна - замість 8 годин 14 числа, перемир'я повинно було наступити опівночі 15 числа. Це єдине, що змінилося, але ситуація дуже вплинула на всіх. Адже президенти повинні були вийти до преси і благословити рішення, але кожен у результаті виступав сам", - зазначив Кучма.

"Прорив" Кучма бачить у тому, що вдалося посадити за стіл європейців, Путіна і Україну". "І Путін взяв на себе відповідальність за ті документи, які були підписані. Одна справа, спостерігати з боку, інша справа підписати угоду", - сказав Кучма.

При цьому він додав, що для української сторони найголовнішим було питання це межі, а досягнуті домовленості "звичайно не досконалі, звичайно, нам би хотілося краще".

"Але в головному Україна зайняла правильну позицію. Якщо після 15 числа будуть продовжувати військові дії, то зовсім інша розмова, мені здається, буде з Росією і Путіним. Можете уявити, в якому становищі виявляться Ангела Меркель та Франсуа Олланд? В якому становищі опиниться Барак Обама, який за день до цього вів переговори з Путіним? Це людина, з якою можна вести переговори і домовлятися чи ні?" - зазначив Кучма.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі