Як відомо, Конституційний суд України 26 листопада розпочав розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) (реєстр. № 1027) вимогам статей 157 і 158 Конституції України у формі усного виробництва (відкрита частина пленарного засідання).
До розгляду справи у вигляді усного виробництва залучені представники Верховної Ради України та Президента України Володимира Зеленського.
Близько 16 годин 26 листопада слухання всіх сторін завершилися, і суд продовжив розгляд справи в закритому засіданні.
Далі справу за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України) вимогам статей 157 і 158 Конституції України у формі усного виробництва (відкрита частина пленарного засідання) передано на розгляд до Венеціанської комісії, і судді чекають на її рішення.
За інформацією суддів КСУ, наступне засідання Венеціанської комісії відбудеться 6-7 грудня, на якому будуть надані висновки до справи.
Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про статус народного депутата України" та Регламент Верховної Ради України про припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України" (реєстраційний номер 1035-2). Рішення було прийнято 288 голосами за.
27 травня стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський планує подати у Верховну Раду законопроєкт про відповідальність за кнопкодавство і прогули. Про це повідомив представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук під час брифінгу в парламенті.
Також повідомлялося про те, що із зарплат депутатів вирахували три мільйони гривень штрафів за прогули. Лише 45 народних депутатів відвідали всі засідання парламенту протягом 6 сесії. Решта, 377 народних обранців, пропустили одно, або кілька засідань та недоотримали частину заробітної плати.