Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в суді.
Перед цим Ситник казав, що єдиний спосіб його звільнити - провести аудит відомства.
"Указ про призначення Ситника визнаний неконституційним", - сказав співрозмовник агентства.
Конституційне подання передав 51 народний депутат до КСУ 20 травня. Скан подання опублікував в соцмережах народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський.
Автори подання вважають, що єкспрезидент Петро Порошенко призначенням Ситника директором НАБУ вийшов за рамки своїх конституційних повноважень і порушив встановлену ч. 4 ст. 5 Конституції України заборону на узурпацію державної влади.
Крім того, ця група депутатів Ради вважає, що указ про призначення директора НАБУ суперечить положенням кільком статтям Конституції України.
9 липня Велика палата Конституційного суду України письмово почала розгляд цієї справи. На засіданні суддя-доповідач у справі - глава КС Олександр Тупицький представив доповідь за поданням.
Автори подання вважають, що посада директора НАБУ не відноситься до тих, кого призначає президент України.
Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларований відпочинок в Рівненській області.
Рівненський апеляційний суд наклав на Артема Ситника штраф в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Ситник подав апеляцію на рішення українського суду про штраф в ЄСПЛ.