Проведені Росією в Криму "самые чесные" вибори були сфальсифіковані, зокрема, була "накачана" явка. Переконатися в цьому можна, зайшовши на сайт кримського "Центрвиборчкому". Про це в статті ZN.UA пише оглядач Валентина Самар.
Нагадаємо, станом на 19:14 неділі, 14 вересня, голова виборчкому Криму Михайло Малишев оголосив дуже низьку для анонсованого аншлагу цифру явки - 45,29%. Далі, порушуючи всі традиції виборчого жанру, виборчком так і не зібрався і не оголосив у день виборів цифру явки на 20:00. А на ранок Малишев повідомив, що вона явно збільшилася - 52,8%. Потім з'явилася цифра у 53,6%.
Як свідчить інформація на сайті виборчкому, різниця між даними кількості виборців в таблиці з даними про хід голосування і таблиці з його результатами разюча: у першій зазначено, що в списках на 8:00 числиться 1271230 людина, а в другій - 1372655.
"Тобто, різниця більш ніж у 100 тисяч. Тих, що проголосували за 45 хвилин до закриття. Які раніше не перебували в списках виборців. Що тут скажеш про кримський виборчком - майже чарівники!", - пише Самар і тут же додає:
"Майже - тому що навіть оголошуючи вранці понеділка дані про додатково внесених у списки кримських виборців, Малишев "загубив" більше 20 тисяч - він назвав кількість у 80 тисяч".
"Виходить, що майже 9% виборців (а це близько ста тисяч!) проголосували за 45 хвилин до закриття дільниць. Поділіть цю кількість на 1204 дільниці і це означатиме, що перед закриттям там стояли черги з десятків людей. Але цього не було! Наші спостерігачі фіксували щонайбільше до 30 чоловік за дві останні години голосування. Але фіксували, зокрема й журналісти, інше. Як члени комісії ще до опечатування урн виносили і викладали на столи пачки бюлетенів, як вкидали пачки в урни. Тож цілком могли дотягти", - говорить голова Комітету виборців Криму Андрій Крісько.
Як пише оглядач, скандали при прориві в прохідні частини списків прохідних російських партій зайвий раз засвідчили стабільно високий рівень готовності кримської "еліти" "змінити" прапор.
"Склад нової кримської влади на всіх рівнях фактично не змінився: правили на півострові останнє десятиліття висуванці Партії регіонів в ній і залишилися, легко змінивши Батьківщину, паспорт", - зазначає Самар.
У списках переможців - від "Єдиної Росії" і партій другого ешелону влади ("Справедливої Росії", "Батьківщини", "Патріотів Росії"), а також опозиції (ЛДПР, КПРФ і ін.) - виявилися не тільки колишні екс-регіонали чи члени проросійських українських партій, але й колишні депутати та чиновники - висуванці БЮТ, "Нашої" і "Сильною" Україн, литвинівці і навіть члени Міллі і регіональних меджлісів кримськотатарського народу.
Докладніше читайте в статті Валентини Самар "Кримська осінь" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn