Ще один, уже п'ятий рік окупації Росією Криму зміцнив базу агресора на півострові, повернувши її радянське призначення непотоплюваного авіаносця. П'ятий рік окупації не наблизив Україну і світ до вирішення "кримського питання". Тему старанно обходять як світові лідери, так і чинна влада України, і кандидати в її президенти. У передвиборних програмах 14 з 44 кандидатів у глави воюючої країни немає не тільки відповіді на запитання, як повернути украдену Росією територію, а й слово "Крим" з них узагалі випало. І це не просто відсутність бачення деокупації Криму - це своєрідна згода на його анексію.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар. Правда, за її словами, розпач українського Криму від відсутності міжнародного політичного переговорного майданчика почасти знеболюється чіткою позицією міжнародних судів, які розглядають ситуацію в Криму як міжнародний збройний конфлікт, визначають Росію країною-окупантом, визнають незаконною "націоналізацію" української державної та приватної власності, задовольняючи заяви постраждалих осіб про компенсацію збитку.
"Водночас національні нереформовані правоохоронна й судова системи ризикують опинитися у хвості процесу - якщо міжнародні суди розглянуть "кримські справи" раніше, ніж українські", - зазначає оглядач.
Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов такий варіант не виключає - у випадку з розглядом справи "Ситуація в Україні" у Міжнародному кримінальному суді. Читайте детальніше у матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".