Кремль заявляє про присутність баз НАТО в Україні: відповідь МЗС

Поділитися
Там нагадали, що натівські питання нашої країни - не справа Москви, тому втручатися туди не потрібно. 

Нещодавно представниця російського зовнішньополітичного відомства Марія Захаров заявила, що зараз в Україні є "близько десяти місць", де нібито дислокують військові НАТО. На це вже відреагували в українському МЗС, назвавши таку інформацію "спотвореним сприйняттям реальності". 

Речник міністерства Олег Ніколенко у коментарі НВ порекомендував Москві краще зосередити свої зусилля для врегулювання ситуації на Донбасі. 

"Ресурси, які Росія зараз задіяла для просування агресивної політики, можуть бути звільнені для покращення добробуту пересічних російських громадян: гарантування їм дотримання базових прав людини, створення системи верховенства права, захисту від коронавірусної хвороби COVID-19. Очевидно, що саме цього й очікує російський народ від своєї влади", — зазначив дипломат.

Ніколенко нагадав, що Росія - не та країна, яка може втручатися в питання вступу України в НАТО. 

"Інтеграція у НАТО — стратегічний вибір українського народу, закріплений у Конституції України. Ми розглядаємо Альянс не лише як парасольку безпеки, а й як простір спільних демократичних цінностей. Подальший розвиток співпраці з НАТО залежить виключно від волі нашої держави та членів Північноатлантичного союзу", — наголосив він.

На початку жовтня Північноатлантичний Альянс і Росія обмінялися дипломатичними ударами: російську дипмісію в НАТО скоротили удвічі через ворожі дії Москви, РФ у відповідь зупинила діяльність військової місії зв'язку НАТО в Москві та пригрозила закрити дипмісію взагалі.

Зустріч у Брюсселі 2021 року виявилася для нашої країни продуктивнішою за Брюссельський саміт 2018-го, оскільки в підсумковому документі НАТО вперше з 2009 року прямо підтвердило: Україна стане членом Альянсу, а ПДЧ буде невід'ємною частиною цього процесу. 

Обіцянки Альянсу викликають двоїсті почуття: з одного боку, це очевидний успіх, а з іншого – така ж очевидна невдача. Адже військово-політичний союз, як і 2008 року, знову обмежився компромісним напівзаходом.

Чому рішення Брюссельського саміту НАТО – очевидний успіх і така ж сама очевидна невдача Києва, читайте у статті Володимира Кравченка «У «сірій зоні». Довічно?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі