Кремль продовжуватиме газовий тиск на Європу — джерела Bloomberg

Поділитися
Тривале скорочення поставок може призвести до дефіциту в Європі

Кремль планує утримувати життєво важливі газові потоки до Європи на мінімальному рівні доти, доки триватиме протистояння щодо України. При цьому він посилюватиме тиск на Європейський Союз через його жорстку санкційну позицію. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела, які є близькими до Кремля.

Якщо тиск затягнеться на зиму, на європейському континенті, традиційно найбільшому експортному ринку Росії, може критично не вистачати палива.

Публічно Росія стверджує, що скоротити поставки її змусили технічні проблеми, зокрема відсутність турбін. Але насправді Кремль використовує збої в «Північному потоці» — його головному інструменті, що забезпечує Європу газом — як важіль для впливу на тамтешніх лідерів з метою перегляду болісних санкцій, які вони запровадили, і зменшення підтримки Києва. Про це, як стверджує Bloomberg, повідомили обізнані люди на умовах анонімності.

Вони очікують, що Кремль і державний монополіст «Газпром» продовжуватимуть знаходити причини для обмеження поставок, не даючи європейським клієнтам нарощувати запаси, необхідні для задоволення попиту взимку. 

Представники ЄС вже попереджають про серйозні економічні збої, якщо поставки не відновляться, і закликають споживачів скоротити використання життєво важливого палива.

Газова суперечка є останнім підвищенням ставок у кризі через вторгнення Росії в Україну та свідчить про готовність Кремля відмовитися від десятків мільярдів доларів доходів від експорту заради досягнення своїх геополітичних цілей. 

За словами особи, знайомої з ситуацією, «Газпром» проаналізував можливий вплив відключення і знайшов способи знівелювати свої фінансові збитки за рахунок різкого зростання цін цього року.

У приватному порядку один із співрозмовників в Кремлі висловив здивування тим, що президент Володимир Путін досі не зупинив подачу газу, враховуючи обсяг європейський санкцій проти Росії та постачання зброї Україні. За його словами, Росія використовує свої енергетичні важелі як політичний інструмент у відповідь на санкції, і робитиме це надалі.

Як повідомлялось, Путін продовжує газовий шантаж та вимагає розблокувати експорт в обмін на зняття санкцій.

Росія під приводом «технічних робіт» обмежує постачання газу до Європи і чекає настання холодів, коли брак ресурсів та ціни на них стануть особливо відчутними.

11 липня російський газовий монополіст «Газпром» заявив про зупинку турбіни на компресорній станції «Портова» на початку газопроводу «Північний потік» та скорочення прокачування газу з 67-ми до 33-х млн кубів на добу.

Німеччина звернулася до Канади з проханням передати РФ підсанкційну турбіну Siemens, щоб позбавити Москву аргументів. Попри заперечення України, Оттава погодилася віддати турбіну. Однак, турбіна, яку РФ вимагала назад, застрягла в Німеччині через відмову Москви схвалити її транспортування.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек вважає, що в Росії немає технічних причин обмежувати постачання газу газопроводом «Північний потік». І те, чим займається Москва є торговельною війною.

Президент України Володимир Зеленський певен, що Росія розв’язала проти Європи газову війну. Її мета – максимально ускладнити підготовку країн до зими.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі