Міністри закордонних справ "Великої сімки", які провели зустріч у Торонто з 22 по 24 квітня, опублікували спільне комюніке, у якому заявили про готовність ввести додаткові обмежувальні заходи щодо Росії, однак, "якщо цього вимагатимуть дії" Кремля, повідомляє DW.
Міністри наголосили, що "сімка" повністю підтримує Україну і виступає за її територіальну цілісність "у рамках її міжнародно визнаних кордонів". Тож термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України "нерозривно пов'язаний" з "повним і незворотним" виконанням Росією мінських угод.
Глави МЗС також виступили з критикою Росії за її "втручання в демократичні системи", проте і надалі шукатимуть можливості для діалогу з Москвою.
"Ми віддані захисту і просуванню міжнародної системи, заснованої на правилах. Тому виступаємо проти безвідповідальної і дестабілізуючої поведінки Росії, в тому числі втручання в демократичні системи інших країн. Не дивлячись на це, ми будемо продовжувати співпрацювати з Росією у вирішенні регіональних криз і глобальних проблем", - зазначили політики.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який також взяв участь у зустрічі глав МЗС країн G7, зазначив, що партнери атаку на країну "бачать як атаку на цей вільний, демократичний світ", тож сторони обговорили нові виклики, що несе російська гібридна агресія. Міністри також вказали на необхідність продовження реформ в Україні і збереження санкцій проти Росії та обговорили перспективи розміщення миротворців ООН у ОРДЛО.
Як повідомлялося, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна вперше запросили на зустріч голів МЗС "Великої сімки", яка почалася 22 квітня в Торонто. Зустріч керівників зовнішньополітичних відомств Британії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції, Японії, а також Євросоюзу проходить під девізом "Будуючи безпечніший світ".
Засідання та двосторонні зустрічі між керівниками МЗС "Великої сімки" заплановані на 22 та 23 квітня. 23 і 24 квітня відбудуться консультації між міністрами безпеки. Крім того, 23 квітня відбудеться спільне засідання, в якому будуть задіяні всі учасники зустрічі.
У порядку денному саміту – ситуація в Сирії, Донбасі та на Корейському півострові, відносини з Росією, Україною, палестино-ізраїльський конфлікт, протидія тероризму, кібератакам і розповсюдженню зброї масового ураження.